Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Oyuncağın türüne göre temizleme işlemi de farklılaşır. Ahşap oyuncakların farklı, plastik oyuncakların farklı, içi elyaf ile doldurulmuş yumuşak oyuncakların temizliği farklıdır. Çocuklarınızın sağlığı için oyuncaklarını belirli aralıklar ile temizlemeniz gerekir. Daha hijyenik ve temiz olması çocuklarınızın sağlığı için önemlidir.

Yumuşak doldurulmuş oyuncakların temizlenmesi oldukça kolaydır. Makineye atarak 40 derecede yıkarak rahatlıkla temizliklerini yapabilirsiniz. Normal giysilerinizin deterjanı ile yıkayabilirsiniz. Oyuncakların yıkanmasında önemli olan iyi durulanmış olmasıdır. Bunun için ek durulama yapmanızda fayda var. Daha sonra ise kesinlikle makine de ıslak şekilde bekletmeden hemen güneş ışığı alan bir yere koyarak kurutunuz.

   Sert plastik oyuncakların temizlenmesi için ise bulaşık makinesi hem ideal hem de pratiktir. Oyuncakları makineye yerleştirerek 50 derecede rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Ancak sadece oyuncakları yerleştiriniz kirli tabak koymayınız. Bunu yapmak istemezseniz küvetinizi sıcak su ile doldurun ve içerisine bir miktar çamaşır suyu ekleyerek 10 dakika bekletin ve iyice durulayınız. Eğer kimyasal kullanmak istemezseniz de içerisine elma sirkesi koyarak da yapabilirsiniz. Bunun için ise 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Yine iyice durulamanız da fayda var. Böylelikle sirke kokusundan da kurtulmuş olursunuz.

Büyük boylardaki ve ahşap oyuncakların temizlenmesi için ise sirkeli ve karbonatlı su oldukça iyi gelecektir. Mikro fiber bez kullanarak rahatlıkla ve kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Haftada bir bu temizliği yapmanız da fayda var.

  Oyun havuzları ve oyuncak sepetleri de içerisindeki oyuncaklardan ötürü kirlenir ve tozlanır. Bunları temizliği de oldukça basittir. Eğer makine de yıkanabilecek bir malzeme ile yapılmış ise 40 derece de makine de yıkayabilirsiniz. Makine de yıkanamayacak bir materyal ile yapılmış ise de bez ile siliniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ