Patatesle Hamam Böceği İlacı Yapma

Hamam böceği evinizi istila ettiyse ve bu sizi çok rahatsız ediyorsa hazır olarak alabileceğiniz kimyasal ilaçların yanı sıra ev yapımı hamam böceği savar ilaç elde edebilirsiniz. Kimyasal ilaçlar çoğu zaman belli bir yere kadar etki etmekte ve daha sonra sorun tekrar baş göstermektedir. Bu soruna doğal yollardan çözüm bulabilirsiniz.

  Hamam böceğini evinizden temizlemek için patatesin gücünden yararlanabilirsiniz. Patatesin içinde yüksek oranda nişasta bulunmaktadır. Nişasta ise hamam böceği gibi birçok böcek türünün en çok sevdiği yiyecek olmaktadır. Sizlerde patatesin içinde bulunan nişasta ile onları zayıf yerlerinden yakalayabilirsiniz. Patates ile beraber eczanelerde bulabileceğiniz borik asidi karıştırarak hamam böceği ilacı yapabilirsiniz.

patatesle-hamam-bocegi-ilaci-yapma

Patatesle Hamam Böceği İlacı Yapma

Patatesle hamam böceği ilacı nasıl hazırlanır ve ne şekilde uygulanır merak edenler için kısaca anlatacağız.

 Hamam böceği İlacı yapmak için gerekli olan malzemeler:

  • 2 tane patates
  • 1 paket asit borik
  • 2 yemek kaşığı toz şeker bu ilaç için yeterli olacaktır.
patatesle-hamam-bocegi-ilaci-yapma

Patatesle Hamam Böceği İlacı Yapma

Hamam böceği ilacı yapılışı: Patatesler haşlanarak püre haline getirilir. Daha sonra ise elinize eldiven giyerek elde etmiş olduğunuz pürelerin içine şeker ve borik asidi ilave ediniz ve iyice homojen bir karışım elde edene kadar karıştırınız. Ardından püreden küçük toplar alarak yuvarlayınız. Elde etmiş olduğunuz topları duvar diplerine, kapı uçlarına, pencere köşelerine ve hamam böceğini gördüğünüz ve gelebileceği yerlere koyunuz. Bu topların kullanım süresi ise 1 aydır. Kısa süre içinde hamam böceklerinin yok olduğunu göreceksiniz. Bu doğal yöntem sayesinde evinizi hamam böceklerinden temizlemiş olursunuz. En az kimyasal ilaçlar kadar etkili bir yöntemdir.

patatesle-hamam-bocegi-ilaci-yapma

Patatesle Hamam Böceği İlacı Yapma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ