Plastik Şişelerle Perde Yapımı

  Plastik şişe atıklarını farklı şekillerde değerlendirerek onlara yeniden hayat verebilirsiniz. Bu konuda birçok fikir bulunmaktadır. Plastik şişelerin içine bahçeniz için bitkiler veya çiçekler dikebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve şık duracaktır. Aynı zamanda son yıllarda ortaya çıkmış olan bir geri dönüşüm fikri ise plastik şişelerden yapılmış olan perdelerdir.

Hazır su kullanımı her evde mevcut olan bir durumdur. Haliyle de birçok plastik kap ve şişe birikir bunları atmak yerine evinizde değerlendirebilirsiniz. Bunlardan biri olan plastik şişelerden perde yapımı aslında oldukça basit ve keyiflidir. Çevremizdeki eşyalar için ikinci bir kullanım alanı yaratmak aslında oldukça olumlu bir fikirdir. Bu yüzden çoğu kadın bununla uğraşmayı reddetse de aslında oldukça orijinal bir fikir olup, plastik şişelerin yeniden değerlenmesini sağlayacaktır.

Plastik şişelerden perde yapmaya öncelikle şişelerinizi alt tabanlarını kesmekle başlamanız gerekiyor. Gerekli olan alt taban sayısı yapacağınız perdenin boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Plastik şişelerin alt kısmını bir bıçak veya makas yardımı ile kesiniz. Kestiğiniz kısımları kum dolu olan bir kabın içerisine batırınız. Bu kesmiş olduğunuz şişelerin keskin olma özelliğini kaybetmesini sağlayacaktır. Bu yüzden çiçek formunu daha kolay alacak ve siz işlemlerinizi daha kolay yapmış olacaksınız. Tüm parçaları kesip 2 3 dakika boyunca kum dolu kabın içerisinde bekletiniz. Şimdi ise perdenizi birleştirebilmek için şişelerin tabanlarının belli kısımlarına tığ yardımı ile delikler açınız. Açtığınız deliklerden birbirine ekleyip istediğiniz formu verebilirsiniz. Aynı zamanda eklediğiniz bölümlerin aralarına boncuk, inci gibi materyaller de ekleyerek daha şık görünmesin sağlayabilirsiniz. Bu tarz perdeleri özellikle de balkon kapılarında şık bir şekilde kullanabileceğiniz gibi oturma odalarınız için de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Herkesin dikkatini çekmeyi başaracak olan bu perdeyi sizde evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ