Ramazanda Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Ramazanda Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Ramazan ayında gün içerisinde oruçlu olduğumuz için yaklaşık 16 saat boyunca aç kalırız. Sahur ve iftarlarda dikkat ederek kolayca kilo verebiliriz.
Zayıflamak isteyen fakat bir türlü diyete başlayamayanlar için ramazan ayı oldukça avantajlı bir aydır. Ramazan ayında bazı noktalara dikkat ederek diyet yapmaya gerek kalmadan kolayca kilo verebilirsiniz.Ramazan ayında sadece iki öğün yemek yediğimiz için zayıflamak daha kolay olacaktır. Bu iki beslenme sırasında bazı noktalara ve yediklerinize dikkat ederseniz bir ay içerisinde kolayca kilo verebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde oruç tutarken kilo vermenin yollarını sizler için derledik.

Ramazanda Zayıflama Yöntemleri

  • Su tüketimine oldukça önem verin. İftar ve sahur arası mutlaka en az 2.5 litre su tüketin. Su metabolizmanızın çalışmasını sağlayacak ve yağ yakımını arttıracaktır. Çok fazla su içerken midenizin rahatsız hissetmemesi için mutlaka bitki çayları da tüketin. Yeşil çay, rezene çayı gibi sakinleştirici etkisi olan çaylar midenizin de korunmasını sağlayacaktır.
  • Baharatlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun. Ramazan ayı boyunca baharat ve tuzu yemeklerinizde kullanmayın. Baharatlar sindirimin zorlaşmasına ve midenin rahatsız olmasına neden olur. Sindirim sistemi düzgün çalışmaz ise kilo vermenizde zorlaşır.
  • İftar sofranızda mutlaka çorba ve hurma bulundurun. Hurma içerisinde yüksek lif bulunması tokluk hissini arttırmaktadır. İftarınızı hurma ile açtıktan sonra mutlaka bir kase çorba tüketin. Böylece karnınız doyacak ve düşük kalori ile beslenmiş olacaksınız.
  • Sahurda daha çok protein ağrılıklı beslenin. Yumurta, peynir gibi besinler hem tok tutar hem de kalorisi oldukça düşüktür.
  • Son olarak iftar sonrası mutlaka yürüyüşe çıkın. Yediklerinizi eritmek ve hareket etmek amacıyla en az 1 saat yürüyün. Yürüyüş yapamıyorsanız mutlaka evde egzersiz yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ