Rende Örgü Modeli Yapımı

Rende Örgü Modeli Yapımı

Merhabalar arkadaşlar örgü tekniklerini anlatmaya devam ediyoruz, bu yazımızda rende örgü modelinin yapılışını anlatacağız. Bu modelin kullanıldığı örgüler; hırka, yelek, süveter gibi çeşitli örgülerde kullanabilirsiniz. Hemen yapılışına geçelim aşağı doğru aşamalı şekilde açıklaması yazılarak anlatılmıştır. Diğer örgü tekniklerini görmek için Örgü Teknikleri kategorisini takip edebilirsiniz. Yinede anlamadığınız veya takıldığınız kısımlarda bizlere yorum olarak soru sorabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

İlmeklerimiz çift sayı olacak şekilde atılır.

blank 1 sıra haroşa örülür. Haroşa örülen kısım arka kısımdır.ön yüzüne de 1 sıra düz örülüp arka kısmına geçilir.blank Modelimizi arka kısmından oluşturacağız.ilk ilmeği boş alıyoruz.sonraki iki ilmeği haroşa örüyoruz.blank Bir kere ipimizi şişe doluyoruz ve devam ediyoruz.blank 2 ilmek daha haroşa örüyoruz.blank Sol şişle sağdaki doladığımız ipi alıyoruz. önündeki iki ilmeğin üzerinden geçirip serbest bırakıyoruz.blank İki ilmeği doladığımız ipin içinden geçirmiş oluyoruz.blank 2 ilmek daha haroşa örüyoruz.blank Tekrar aynı şekilde dolama işlemini yapıyoruz.blank Dolamadan sonra 2 ilmek daha haroşa örüyoruz.Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz.En son kalan 3 ilmeği haroşa olarak örüyoruz.blank Örgünün ön yüzünde sadece bütün ilmekleri sıra sonuna kadar düz örüyoruz.blank Örgümüzün tekrar arka yüzüne geçtiğimizde bu kez kenar ilmeğini boş aldıktan sonra hemen ipi doluyoruz.blank 2 ilmek haroşa örüyoruz.
blank Ve yine doladığımız ipi soldaki şiş yardımıyla önündeki 2 ilmeğin üzerinden geçirip serbest bırakıyoruz.blank 2 ilmek haroşa örüyoruz.Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ediyoruz.blank Tekrar ön yüzüne geldiğimizde her seferinde sadece düz olarak sıra sonuna kadar örüp arkaya geçiyoruz.blank Yine anlattığımız işlemleri tekrarladığınızda modelimizin oluştuğunu görüyoruz.blank Rende Örgü Modeli Arka Yüzüblank Rende Örgü Modeli Ön Yüzüblank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ