Renkli Çamaşırlar Nasıl Yıkanır?

Renkli Çamaşırlar Nasıl Yıkanır?

    Kadınlar renkli çamaşırların renginin solmaması daha temiz olması için elinden geleni yapmaktadır. Renkli çamaşırlarınız için en önemli detay açık renkli çamaşırlar ile koyu renkli çamaşırları aynı anda yıkamamaktır. Eğer açık ve koyu renk çamaşırlarınızı beraber yıkarsanız renklerinde bozulmalar olacak ve istediğiniz gibi temiz görünmeyecektir. Bu yüzden renkli çamaşır yıkayacağınız zaman açık ve koyu renkli çamaşırlarınızı birbirinden ayırarak yıkamanızı öneririz.

renkleri-camasirlar-nasil-yikanir-5

Bunun yanı sıra yıkadığınız suyun sıcaklığı da en büyük etkenlerden biridir. Eğer çok sıcak suyla yıkarsanız 60 ve üzeri renkleri solacak uzayacak veya kısalacaktır. Eğer çok soğuk suyla yıkarsanız da kiri istediğiniz gibi çıkmayacak ve memnun kalmayacaksınız. Bu yüzden renkli çamaşırlarınızı orta ısıda yıkamanızı öneririz.

renkleri-camasirlar-nasil-yikanir-4

Renkli çamaşırlar için ideal ısı 40 derecedir. Bunların dışında sıkma programı da çamaşırlar için önemlidir. Sıkma programınızı en yüksek oranda kullanırsanız çamaşırlarınızı yıpratabilir. Orta derecede sıkma yaptırarak asmanızı öneririz.

renkleri-camasirlar-nasil-yikanir-3

Çamaşır yıkayacağınız zaman makinenizi çok fazla doldurmamalısınız. Eğer çok fazla çamaşırı bir arada yıkamaya kalkarsanız istediğiniz sonucu alamazsınız. İstediğiniz temizliğe ulaşamazsanız. Bunun için çok fazla sıkıştırmadan makineye çamaşır yerleştirmeniz iyi olacaktır. Bunun yanı sıra kullandığınız tozun miktarı da önem arz eder. Çok fazla deterjan koyarsam daha iyi yıkanır mantığı tamamen yanlıştır. Şimdiki deterjanlar konsantre olarak üretilmektedir o yüzden gerekli miktarda koymanız yeterli olacaktır.

renkleri-camasirlar-nasil-yikanir-2

Çok fazla deterjan koyarsanız durulama esnasında sorun olacak iyi durulanmayan kıyafetleriniz ise giydiğinizde güneş ışığı ile bir araya geldiğinde solma ve renk atma sorunu yaşayacaktır. Abartmadan gerekli olduğu kadar deterjan eklemeniz temiz çamaşırlar elde etmeniz için yeterli olacaktır. Bunların yanı sıra önemli bir nokta daha vardır. Özellikle de renkli çamaşırlarınızı yıkarken ters çevirip yıkarsanız ömrünü uzatabilirsiniz.

renkleri-camasirlar-nasil-yikanir-1

www.canimanne.com sitemizdeki kendin yap kategorisinden pek çok ilginç fikre sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ