Renkli Dantel Örnekleri

   Dantel parçalar bizim için ayrı bir önem ve değere sahiptir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok dantel örneği, modeli mevcuttur. Dantelden yapılan birçok farklı ürün vardır. Dantel ürünler eskisi gibi sadece sandıklarımızı süslemekle kalmayıp, evimizin her köşesine de dokunmayı bilmiştir. Dantelin zarafeti, şıklığı dokunduğu her yere ayrı bir güzellik, albeni katmaktadır.

Dantel modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Danteller evlerimizde her köşeyi büyük bir zarafetle kaplamaktadır. Mutfaklarımızdaki mutfak peçeteleri, yatak odalarımızdaki oda takımları, salonlarımızdaki vitrin takımları, banyolarımızdaki kenar dantelli havlular ve daha niceleri vardır. Dantelin kullanılmadığı alan nerdeyse yok denecek kadar azdır.

Dantel örnekleri eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok örnek olmasıyla beraber, günümüzde yeni trend moda olmuş örneklerde mevcuttur. Her geçen gün bu örneklere yenileri eklenmektedir. Eskiyle yeninin buluştuğu farklı modeller, örnekler, özgün desenler de ortaya çıkmaktadır. Kadınların çoğu dantel parçaları hobi olarak yapmaktadır. Hatta bazıları bundan para bile kazanmaktadır.

Danteller daha çok beyaz iplerle örülmektedir. Eskiden pamuklu beyaz iplerle örülen danteller günümüzde daha kaliteli ipler ile örülmektedir. Dantel örgülerde daha çok beyaz renk ağırlıklı olarak kullanılıyor olsa da son zamanlarda renkli dantel modelleri de ortaya çıkmıştır.

Yatak odanızın rengi ve mobilyasıyla uyumlu renkli pikeler yapabilirsiniz veya oda takımlarınızı renkli iplerle örerek odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Aynı şekilde mutfak peçetelerinizi, mutfak perdenizi de renkli iplerle örerek daha şık ve zarif olmasını sağlayabilirsiniz. Sizde farklı, değişik dantel modelleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık modellerden herhangi birini seçerek renkli şekilde örebilirsiniz. Son zamanların yeni trendi olan renkli danteller sizinde evinize, odalarına oldukça yakışacağına eminim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ