Saçlar Nasıl Kurutulmalı?

Biz hanımlar saçlarımız konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Tek bir telinin dökülmesini istemiyoruz haliyle. Cansız ve güçsüz saçlar yerine, dolgun ve bakımlı saçlara sahip olmak ortak hayalimiz. Bu nedenle çeşitli saç bakım maskeleri deniyor, kuaförlere gidiyor ve saçımıza gerekli özeni göstermek için oldukça para harcıyoruz. Bazılarımız saçlarını evlerinde kendileri boyayarak, saç bakımı masrafından tasarruf ediyor. Fakat uzman bir el tarafından boyanması gereken oldukça hacimli saçlar da var tabiki. Saç bakımı konusunda titiz olan hanımlarımız için bu yazıda bir püf noktası paylaşacağız.

saclar-nasil-kurutulmali-5

Aslında basit ve doğru uygulamalar yaparak, saçlarımızda meydana gelen hacimsizliği ve güçsüzlüğü ortadan yok edebiliriz. Saç dökülmesi neden kaynaklanıyor sorusuna genetik faktörlerden cevabınız alsak da, pek çok nedenin saç dökülmesini  tetiklediği biliniyor. Bunların en başında ise, saçlarımız için kullandığımız kimyasal madde içerikli ürünler yer alıyor. Bu nedenle mümkün olduğunca saçlarımıza bakım yaparken, birden fazla kimyasal madde içeren ürünler kullanmamaya, saçlarımızı sıkıca toplamamaya, fön ve saç şekillendirme işlemlerini sürekli uygulamamaya özen göstermeliyiz.

saclar-nasil-kurutulmali-4

Peki saçlar nasıl kurutulmalı? Fön makinelerinin saçlara zarar verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Sürekli işlem gören saçlar bir süre sonra doğallığını kaybederek zarar görüyor. Saç dipleri cansız hale geliyor ve yeni saçların çıkması engelleniyor. Bu sebeple saç kurutma işlemlerinin de doğru bir şekilde yapılması gerekiyor.

saclar-nasil-kurutulmali-3

Kullandığınız saç kurutma makinesinin en doğru ısısını ayarlayarak, saç köklerine zarar vermemiş olursunuz. Tabi ki herkesin saç yapısı farklıdır. Kimileri kalın telli ve hacimli saçlara sahipken, kimileri ise ince telli ve cılız saç köklerine sahiptir. Bu nedenle saç kurutma makinesinin kişinin saç tipine uygun ısıya ayarlanması ve saç kurutma işlemlerinin bu şekilde yapılması gerekiyor.

saclar-nasil-kurutulmali-1

Aynı zamanda tek bir noktada sabit tutmak yerine, makineyi sürekli gezdirerek saçlarınızı kurutmalısınız. Mümkün olduğunca düşük ısıda saçlarınızı kurutarak, saç dökülmelerinin önüne geçebilir ve saç derisine zarar vermemiş olursunuz.

Sitemizde bulunan güzellik ve bakım kategorisinde saçlarınıza doğru bakım yapmak için ipuçları bulabilirsiniz.

saclar-nasil-kurutulmali-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ