Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 8 Yiyecek

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 8 Yiyecek

Bir kadını ya da erkeği güzel gösteren en önemli yer saçlardır. Estetik ve alımlı yapar. Bu yüzden de kafamızı örten saçlarımıza iyi bakmalıyız. Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek başlığı altında sağlıklı saçların formülünü size vermek istiyoruz. Stres, genetik faktörler, üzüntü, hava değişikliği ve daha bir çok etmen saçın zayıflamasına, mat gözükmesine yada dökülmesine sebep olabilir. Bu yüzden ek besinler ile saçlarımızı daha canlı ve sağlıklı hale getirebiliriz. İsterseniz şimdi Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek neymiş, göz atalım.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek ten bir tanesi yeşil yapraklı sebzeler. A vitamini ve demir içerir. Brokoli, ıspanak, maydanoz gibi çoğu koyu yeşil renkli sebzeler son derece önemlidir.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecekten bir diğeri yumurtadır. Yumurtada bulunan biotin ile saç lifleri sağlık kazanır. Deneysel olarak ispatlanmıştır.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek ten bir diğeri çerez grubuna giren fındık, fıstıklar ve çiğ bademdir.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecekten bir başkası proteindir. Mesela kırmızı yada yeşil mercimek. Son derece sağlıklı yapar saç mukozasını.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek ten bir başkası Arpa, yulaf, kinoa ve darı gibi taneli yiyecekler lif, B vitamini, demir, çinko bakımında zengindir. Birçok tam tahıllıda bulunan silika güzellik mineralidir.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek ten bir diğeri deniz ürünleri ve yeşillikleridir. Yosunlar çok değerlidir.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek ten 7. si Doğu tıbbında kullanılan zerdeçaldır. Enfeksiyon ve ödemi önler.

Sağlıklı saçlar için en iyi 8 yiyecek ten 8. si balıktır. Somon balığı, sardalye, uskumru, alabalık, çiroz ve ringa gibi balıklar yüksek oranda protein, omega 3 ve Omega 6 içermektedir. Bu yağ asitleri saç çok önemlidir. Cilt eve tırnak için de önem teşkil eder. Bu ve bunun gibi birçok bilgiye sitemizden takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ