Sakallı İplik ile Lif Modelleri

Lif çeyiz sandıklarının vazgeçilmez parçalarından biri olmaya bugünde halan daha devam etmektedir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok lif modeli bulunmaktadır. Bunların yanı sıra her geçen gün yeni modeller ve örnekler de ortaya çıkmaktadır. Eski ve yeninin birleşmesi, bütünleşmesi ile ortaya özgün, şık lif modelleri çıkmaktadır. Hazır olarak satılan lifler olsa da örgü liflerin yerini tutmadığı için fazla tercih edilmemektedir.

  El örgüsü lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan modellerin yanı sıra aynı zamanda ise iki veya daha fazla rengin bir arada kullanıldığı lif modelleri de mevcuttur. Bunların dışında ise sakallı iplik, simli iplik, ebruli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak şık ve farklı lifler elde edebilirsiniz.

El örgüsü lif örnekleri arasında tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda şiş örüsü ile de yapılan lif modelleri mevcuttur. Siz hangi örgü alanında daha başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz.

Sakallı iplik ile lif modelleri oldukça çeşitlidir. Sakallı iplikler yumuşak dokulu olduğu için lif yapımında son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmekte ve yapılmaktadır. Tümü sakallı iplik ile yapılan lifler olduğu gibi bir kısmı normal lif ipi bir kısmı ise sakallı iplik ile örülen modeller de mevcuttur. Sakallı iplikler ile yapılan lifler oldukça yumuşak ve şık görünümlü olduğu için çeyiz sandıklarında mutlaka bir parça dahi olsa yapılmaktadır. Sakallı iplik ile yapılan lif modelleri ve örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ