Salatalık fidesi ekimi ve sulaması

Salatalık fidesi ekimi ve sulaması

Salatalık fidesi ekimi ve sulaması evinizde balkonda salatalık yetiştirmek isteyen arkadaşlarımıza çok güzel fikir olacak video anlatımı siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bahçe işlerine meraklı olanlar için balkonda salatalık yetiştirmek isteyen birçok kişiye harika fikir olacaktır. Balkonunuzun duvarında yer kaplamadan yaz boyunca lezzetli salatalıklar yetiştirebilirsiniz.

Salatalık nasıl sulanır ?

Salatalık üzerinde ilk meyve görünene kadar su verme işlemi kontrollü sağlanır. Ne fazla nede az su verilmemelidir, çok su verirseniz çiçeğinin dökülmesine sebep olacaktır. Meyve vermeye başlayınca bol su verilmeli sık sulanmalıdır.

Sulama işlemi sabah ve akşam saatlerinde yapılmalıdır. Sıcak ve kuru havalarda her meyve toplandıktan sonra 2 günde bir su verilmelidir. Düzensiz su verildi mi şekilsiz ve acı salatalık yetişmiş olacaktır. Ayrıca sağlıksız salatalıklar içinde gübre kullanımı uygulayabilirsiniz. Detaylar için video anlatımı izleyerek uygulamak kolay olacaktır.

Salatalık fidesi ekimi ve sulaması

Malzemeler

5 Litrelik pet şişe

Kalem

Pet şişeyi kesmek için bıcak

Kapak üzerine delikler açmak için tornavida

Solucan gübresi

İlk olarak pet şişesini işaret alarak keselim video anlatımında nasıl kesim işlemi yapıldığı anlatılmıştır.

Kesim işlemi yapıldıktan sonra salatalık ekimi yapılmaktadır. Kök kısmına solucan gübresi kullanılmıştır. Bütün detaylar için video anlatımı izleyebilirsiniz.

Bahçe işleri, bahçe düzeni, bitki ekimi, pratik doğal bilgiler hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Aydın Bulgurcuoğlu youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Salatalık fidesi ekimi ve sulaması VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ