Sedum Sukulent Yapraktan Çoğaltma – Sukulent Nasıl Çoğaltılır ?

Sedum sukulet uzun ömürlü çiçekler arasında yer almaktadır. Ev ve iş yerlerinde oldukça sık gördüğümüz çiçekler arasında yer almaktadır. Bakımı oldukça kolay olan sedum sukulet hanımlarımızın tercihinde olan çiçekler arasındadır. Çiçek bakımında zorlanan arkadaşlarımız sukulent bitkisine evlerinde yer vermektedir.

Sedum yapraktan nasıl çoğaltabiliriz sorusuna güzel video hazırladık izleyerek uygulayabilirsiniz. İlk defa ismi duyan arkadaşlarımızda yine yapraktan kolaylıkla yetiştireceği çiçektir. Son zamanların en popüler çiçeği diyebiliriz. Günümüzde gelin çiçeklerinde yer almaktadır. Yeni güzel video paylaşımlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Sedum Sukulent Yapraktan Çoğaltma – Sukulent Nasıl Çoğaltılır ?

2 Ölçü bahçe toparğı

2 Ölçü torf toprağı

1 Ölçü perlit

1 Ölçü lav taşı

Bütün malzemeyi karıştırıp saksının orta kısmını açıp sedum sukulent çiçeğimizi yerleştirelim. Üzerine tekrar toprak ekliyoruz. Küçük bebek yaprakları kök kısmı sadece kapatalım fısfıs ile sulama yapalım.

Yaparak kısmını kuru toprağa yatırıp 15 gün kesinlikle köklerini görünceye kadar su vermiyoruz sonrasında fısfıs ile sulama yapalım. Sert yaprak kısmını seçerek yapraklardan çoğaltabilirsiniz.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı için lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmayın her zaman olduğu gibi sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız …

Bahçe işleri, çiçek çoğaltma, bahçe bilgileri, bahçe düzeni birçok içeriğe ulaşmak için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sedum Sukulent Yapraktan Çoğaltma – Sukulent Nasıl Çoğaltılır ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ