Selanik Görünümlü Verev Bere Yapımı

Selanik Görünümlü Verev Bere Yapımı

Merhaba örgü severler, İnstagramda bir çok örgü ören arkadaşımda görüp beğendiğim bir bere vardı. Bende elime şişlerimi iplerimi aldım sizler için hem video çektim hemde örneğini çıkardım. Misinalı şişle örülen bu bere hem örümü çok kolay hemde bitince sanki selanik örgü izlenmi veriyor. Bende diğer arkadaşlarım gibi minik misinalar kullandım 40 cm ebatında olanlardan. Çünkü diğer uzun misinalarla örmek hem yorucu hemde zaman alıyor. Ben bu bereyi 1 saatte bitirdim. Çok kolay hemde çok şık bu bereyi ister hediye edin ister kendiniz takın. Üstündeki ponponları ile ayrı bir hava katmış olacaksınız..
Malzemelerimize gelince;
Videodaki modelde Alize Burcum Batik ve 5 no şiş kullandım
Diğer bere de ise Nako Kış güneşi 6 no şiş kullandım

Verev bere yapılışı
5 no şişimize 90 ilmek atarak başlıyoruz
1 ters 1 düz örüyoruz 6 – 7 sıra lastik örüyoruz.
Lastikten sonra modelin kurulumuna geçiyoruz..
Modelimiz 2 ilmek topla şişe 1 ilmek dola 2 ilmek topla 1 ilmek şişe dola şeklinde örgü boyunca devam edicek..
Modeli sadece tek taraftan örüyoruz 5 şişle çorap tekniği gibi yani..
Ebatı 20-25 cm olunca tepe kısmını 2 şer 2 şer topluyoruz 2 sıra sonra kalan ilmekleri iğne yada tığ yardımıyla ipe geçirip tepe kısmını büzüyoruz..
Ben ponponuma ve bereme çıt çıt diktim.. Bu şekilde yıkanmasıda kolay olur hemde ponponlarınız zarar görmez.. Dilerseniz farklı ponponlarla aynı bereyi kullanabilirsiniz..
Örecek olan herkese kolaylıklar dilerim.. Sevgiyle kalın Hoşçakalın.

Sevgili arkadaşlar sizlerde videolarımızı izleyerek yaptığınız örgüleri sayfalarınızda bizi @canimannecom  etiketini ekleyerek paylaşırsanız çok seviniriz, ayrıca etiketlediğiniz görselleri tüm sayfalarımızda sizin adınıza paylaşabiliriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ