Sepetli Lif Modelleri

Sepetli Lif Modelleri

Çeyiz sandıklarının en çok tercih edilen parçalarından biri olan el emeği, el örgüsü lif modellerinin birçok modeli, örneği bulunmaktadır. Geçmişten bu yana gelmeyi başarmış olan lif modellerinin yanı sıra değişen moda ile beraber de aynı zamanda yeni modeller de ortaya çıkmıştır. El emeği, el örgüsü liflerin şiş örgüsü ile yapılan modellerinin yanı sıra aynı zamanda tığ işi örgü ile yapılan modelleri de mevcuttur. Siz hangi örgü alanında daha başarılı iseniz onu tercih edebilirsiniz.

  El örgüsü lif modelleri oldukça çeşitlidir. Desenli, motifli, figürlü olarak yapılan modellerinin yanı sıra düz ve sade modelleri de bulunmaktadır. Tek renk olarak yapılan modelleri bulunduğu gibi iki veya daha fazla rengin kullanıldığı lif örnekleri de oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda simli, sakallı iplikleri de kullanarak şık ve özgün modeller de oluşturabilirsiniz.

El örgüsü lif örneklerinden biri de sepetli lif modelleri ve örnekleridir. Renkli iplikleri kullanarak lifin içerisine sepet motifi yapabilirsiniz. Renkleri kendi tercihlerinize ve zevkinize göre seçebilirsiniz. İlk defa yapacak olanlar ise sitemizde bulunan resimli, anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz. Ortaya koymuş olduğunuz liften memnun kalmak isterseniz mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

Sepetli lif örnekleri son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Tığ işi örgü ile yapılan sepetli lifleri sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk bakışta zor ve karmaşık gibi görünse de aslında tığ işi örgü bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ