Şık Yün Örgü Modelleri

Şık Yün Örgü Modelleri

Bayanların evde vakit geçirmeleri için en fazla tercih ettikleri hobilerinden biri de örgü örmektir ki bu hobiler hemen hemen her geçen gün farklı boyutlarda ve birbirinden enteresan modellerin gün yüzüne çıkmasına olanak sunmaktadır. Bayanların yaptığı işlerin bir birinden farklı ve değişik modellerde tercih ettiklerinden ötürü dergilerde olsun ya da televizyon kanalları ya da internet siteleri aracılığı ile yeni bir model için yün örgü modelleri arayışı içerisine girmektedirler. Burada amacımız bayanların farklı modellere daha hızlı bir şekilde ve bir birinden farklı modelleri kendilerine done olarak kullanmalarını sağlamamız ve dolayısı ile birlikte yazımızda farklı bir örgü modelini sizler ile paylaşacağız.

Yün örgü modelleri arasında tercihiniz her ne olursa olsun yapmakta olduğunuz modelin püf noktalarından haberdar olmalı ve örgü örmeye yeni başlayanlar için küçük modellerden başlamalısınız. Bu sizin açınızdan oldukça daha fazla zevkli ve daha fazla istekli hale getirmenizi sağlayacaktı. Dolayısı ile birlikte sizlerle yapımı kolay aynı zamanda hızlı bir şekilde bitirilecek bir modeli sizler ile paylaşmadan önce modelimize yaka kısmından başlayarak 94 zincir çekiyoruz ve ardından ön için 17 ilmek ile arada 1 tane arttırmak için kollar için 12 ilmek atıyoruz. Ardından arkası 32 tekrar 12 ile 17 ilmek yani toplamda 94 ilmek olmak üzere yaka kısmından modelimize başlıyoruz ve 94 zincire 17 ilmeye ikili tırabzan yaparak arttırma yaparak bu işlem kolun yapım aşaması ile birlikte bedenin genişlemesi için yapılacak olduğunu unutmuyoruz ve sonrasında 6 sıra iki tırabzan araları sık iğne olacak şekilde beden kısmına geçiyoruz. İlk sıra sık iğne yapılarak ipin ucu sıkı tutulup ardından 3 zincir çekip 1 ilmek atlanıp ve ikinci ilmeye 2 tane ikili tırabzan yapılıp araya 2 zincir çekilerek aynı yuvaya yine aynı şekilde 2 tane tırabzan yapıp örneğimizi bu şekilde devam ettirerek modelimize son veriyoruz.

Birbirinden farklı yün örgü modelleri arasında tercihinizi yapmanıza yardımcı olmak adına hizmet veren sitemiz özellikle örgü örmeye yeni başlayanlar için oldukça avantajlar sunmaktadır.  

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ