Solmuş ölmüş orkide nasıl canlanır

Solmuş ölmüş orkide nasıl canlanır hanımlarımızın çok sevdikleri çiçek olan orkide görselliği ile kendini hayran bırakan çiçek türüdür. Zamanla çürüyen kökler bakım istenmektedir. Güzel video anlatımla sizlere yardımcı olmaya çalıştık köklerini temizleyip orkidenizi canlandırabilirsiniz. Sayfamızda orkide bakımı ile bir çok yazımız mevcuttur. Yazılarımızı inceleyerek orkide bakımı ile bilgiler edinebilirsiniz.

Orkide bakımı nasıl yapılır ?

Orkide bakımı zahmetli bir çiçek değildir, haftada 1 çay bardağı su verdiğinizde su ihtiyacını tamamlamış olacaktır. Sulama işleminden 10 dakika sonra su tabağında biriken suyun boşaltılması gerekir. Orkidenin köklerinin çürümemesi için çok önemlidir. Oda sıcaklığı yaşamını devam ettirebilmesi için yeterli olacaktır. Direk güneş ışığına maruz bırakılmamalı, tül perde arkasındaki ışık yeterli olacaktır. Kesinlikle şeffaf saksı kullanılmalı. Karanlık ortamda çok uzun süre bırakılmamalı.

Orkideye hangi sıklıkla su verilir ?

Orkideler çok fazla su seven çiçek değildir, nemi çok sever, haftada bir çay bardağı su yeterlidir. Orkide durgun su sever (bekletilmiş su) kullanırsak daha iyi olur

Solmuş ölmüş orkide nasıl canlanır

Tropikal bitki besini kullanılmıştır.

Sünger

Ağaç yosunu

İlk olarak orkidenin ölmüş köklerini kesme işlemi uyguluyoruz. Canlı kök kısmını bulana kadar kesme temizleme işlemine devam edelim.

Yeni orkide toprağı kullanıyoruz. Saksının içine yarı kısma kadar toprak koyalım, 1 litre suya iki kapak bitki besini koyalım, orkideyi sünger veya yosuna sarıp saksıya öyle ekme işlemi yapıyoruz. Sünger veya yosun orkidenin köklenmesini sağlayacaktır. Orkideyi ekip üzerine toprak ekliyoruz. Sonra suyu verip ekme işlemini gerçekleştiriyoruz. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz.

Bahçe işleri, çiçek bakımı, bitki bilgileri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Gül çiçek sarayı youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Solmuş ölmüş orkide nasıl canlanır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ