Canım Anne

Telgraf Çiçeği Bakımı, Çoğaltması Nasıl Yapılır

Telgraf Çiçeği Bakımı, Çoğaltması Nasıl Yapılır

Bakımı zahmetsiz bir tür olan telgraf çiçeğinden bahsedeceğiz bugün. Birçok çeşidi bulunan telgraf çiçeğinin mor çizgili olanı ile uygulama yaptık videomuzda . Bakımları genel olarak aynı sayılsa da türüne göre değişebilen bakım detay ve önerileri mevcuttur.

Çiçek seviyorum zahmetsiz ve kolay ne yetiştirebilirim diyorsanız, size muhakkak telgraf çiçeğini öneririm. Işıltılı parlak yapraklarıyla gerçekten muhteşem bir detaydır. Direk güneş ışığından korumak şartıyla güneş ya da ışık alan aydılık ortamları sever. Ve çok hızlı gelişim gösterir. Suyu seven bir bitkidir. Fakat toprağı uzun vadede aşırı ıslak kalırsa kök çürümelerine sebep olur. Bundan dolayı toprağı tamamen kurumadan fakat azar azar su verilmelidir. En azından benim tecrübelerim bu yönde 🙂

Yetişkin sağlıklı bitkilerde en az yılda bir duruma göre iki kez bitki besini verilmesi bitkinin ömrünü uzatacaktır. Ayrıca daha gösterişli ve sağlıklı olmasını sağlar.

Telgraf çiçeği çoğaltılması için ; sizlere çok kolay aşamalardan oluşan çoğaltma tekniklerinden bahsedelim. Telgraf çiçeği yapraktan çoğaltma yöntemiyle birden fazla saksıda büyütebilir, bu çiçeği sevenlere çoğaltıp hediye edebilirsiniz.

Saksıda yer alan telgraf çiçeğinin köklerini inceleyin ve sürgünü olan kökleri ayırın ve küçük bir saksı içine yeni toprakla dikin . Ya da bitkiniz seyrekse sıkı olsun isterseniz aynı saksıya dikebilirsiniz. Eğer sürgünlü dal yoksa videoda uyguladığımız gibi dalları keserek birkaç gün yarım bardak suyun içinde bekletip köklerin filizlenmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında filizlenen telgraf çiçeğini yeni saksısına dikebilirsiniz.

Sizlerde çiçekleri çok seviyorsanız sitemize göz atarak birçok farklı türdeki çiçek bakım ve çoğaltılması bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz. Videolarımızın devamı için lütfen beğenip, paylaşarak destek olmayı unutmayın. Her zaman olduğu gibi; sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız… Yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz. Tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelmesini diliyoruz.

Telgraf Çiçeği Bakımı, Çoğaltması Nasıl Yapılır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ