Tığ İşi Battaniye Modelleri

 Soğuk kış günlerinin gelmesi ile beraber battaniyelere olan ihtiyaçta artmıştır. Battaniyelerinizi hazır olarak alabileceğiniz gibi kendiniz de örebilirsiniz. El emeği ile yapılan ürünlere verilen değerin giderek artması ile beraber birçok farklı el örgüsü battaniye modelleri ortaya çıkmıştır. El emeği ile yapılan ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de daha kıymetli ve değerlidir.

El örgüsü battaniye çeşitleri oldukça fazladır. Şiş ile yapılanları olsa da son zamanlarda tığ işi ile yapılan modelleri de ön plana çıkmaya başlamıştır. Battaniyenizi bütün halde örmek oldukça güçtür. Bu yüzden parçaların veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modelleri tercih edebilirsiniz. Tek renk olarak yapabileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller de elde edebilirsiniz. El örgüsü battaniyenizi küçük boyutlarda yaparak televizyon battaniyesi olarak kullanabilir veya tek kişilik, çift kişilik boyutlarda da yapabilirsiniz. Battaniyeler büyük parçadan oluştuğu için örmesi biraz zaman alacaktır. Ama ortaya çıkacak sonuç için tüm verdiğiniz emeklere fazlasıyla deyecektir.

Tığ işi battaniye modelleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Tığ işi ile yapılan battaniyeler şiş ile yapılanlardan daha kibar ve narin görünmesinden dolayı son zamanlarda daha fazla rağbet görmeye başlamıştır. Bebekleriniz için yapacağınız battaniyeleri de tığ işi ile yapabilirsiniz. Kız bebekleriniz için pembe, pudra, krem gibi tonları kullanarak harika battaniyeler yapabilirsiniz. Erkek bebeğiniz için mavi, turkuaz, lacivert, krem ve beyaz gibi tonları kullanarak oldukça şık battaniyeler elde edebilirsiniz. Tığ işi battaniyeler genel olarak parçaların birleştirilmesi veya motiflerin birleştirilmesi tekniği ile yapılmaktadır. Bu yüzden örmesi ve yapması oldukça pratik, keyiflidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arzu dedi ki:

    Merhaba çift kişilik el örgüsü battaniye ne kadar?

BİR YORUM YAZ