Tığ İşi Bayan Patik Modelleri

Eskiden beridir örgü patikler çeyiz sandıklarının demir başını oluşturmuş ve vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan örgü patik modellerinin yanı sıra her geçen gün yeni modeller ve örneklerde ortaya çıkmaktadır. Eskiden örülen patiklerin büyük çoğunluğu iki şiş veya beş şiş örgüsü ile örülmekteydi. Günümüzde de yapılmaya devam etse de tığ işi ile yapılan patik modelleri ön plana çıkmayı başarmış ve kadınlar tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

  Tığ işi bayan patik modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk kullanılarak yapılan modellerin yanı sıra aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı desenli modeller de mevcuttur. Aynı zamanda sakallı ve simli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak birbirinden şık patikler elde edebilirsiniz. Daha şık ve farklı görünmesini sağlamak için ise inci, boncuk, kurdele gibi malzemeler ile süsleyebilirsiniz.

  Tığ işi bayan patik örnekleri arasında babet tipinde yapılan patikler son zamanlarda olduka fazlasıyla ilgi çekmeyi ve rağbet görmeyi başarmıştır. Genç kızların çeyizlerini süsleyen şiş örgüsü ile yapılan patiklerin yanı sıra bu modellerde ön plana çıkmayı başarmıştır.

En yeni tığ işi bayan patik modelleri arayanlar sitemizde bulunan görselleri inceleyebilirler. Birçok model ve örnek arasından dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. İlk bakışta zor ve karmaşık gibi gelse de tığ işi bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ