Tığ İşi Kalemlik Yapımı

   Tığ işi örgü ile yapılan çok farklı modeller, çeşitler mevcuttur. Eskiden beridir tığ işi örgü yapılmaktadır. Ancak değişen moda akımına tığ işi örgüler de eşlik etmiştir. Her geçen gün yeni modeller, çeşitler ortay çıkmıştır. Eskiden tığ işi parçalar yalnızca çeyiz sandıklarını süslerken günümüzde ev dekorunda, giyim sektöründe ve birçok farklı ürün yapımında tığ işi örgü kullanılmaktadır.

tig-isi-kalemlik-yapimi-5

Tığ işi ile yapılan parçalardan biri de tığ işi kalemlik yapımı modelidir. Çok şık ve birbirinden farklı kalemlik modelleri mevcuttur. Örgü kalemliğinizi tek renk ip ile örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da renkli modeller elde edebilirsiniz. İstediğiniz ve beğendiğiniz renkleri seçerek rahatlıkla sizde el örgüsü ile örülmüş kalemlikler yapabilirsiniz.

tig-isi-kalemlik-yapimi-4

Elbette ki el emeği ile yapılmış her ürün, hazır alınan her üründen daha değerli ve kıymetlidir. Kalemlik yapımı için daha çok sık tığ işi örgü kullanılmaktadır. İstediğiniz renk ipleri tercih ederek dümdüz ördüğünüz kalemliğinizi yanlardan dikiniz ve üst tarafına fermuar dikerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer daha süslü bir kalemlik yapmak istiyorsanız boncuk, inci, kurdele ve pul gibi materyalleri kullanarak daha şık kalemlikler de elde edebilirsiniz.

tig-isi-kalemlik-yapimi-3

   Tığ işi kalemlik modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk örülenleri olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. Aynı zamanda desen eklemeden düz örebileceğiniz gibi desenli kalemliklerde yapabilirsiniz.

tig-isi-kalemlik-yapimi-2

Tığ işi kalemlik çeşitleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı modeller arasından dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan kalemlikleri resimli anlatımlı görselleri takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. İster kendiniz için örebilir veya bir sevdiğiniz için örüp hediye edebilirsiniz.

tig-isi-kalemlik-yapimi-1

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ