Tığ İşi Yazlık Örgü Modeli 3 – Bluz modeli örebilirsiniz

Tığ İşi Yazlık Örgü Modeli 3 – Bluz modeli örebilirsiniz

Tığ İşi Yazlık Örgü Modeli 3 – Bluz modeli örebilirsiniz

Yazlık örgü serimizin üçüncü videosuna başladık yazlık örgü modeli 3- yelek, hırka, tunik, bluz örebileceğiniz ajurlu harika bir model diyebiliriz. Tığ işi tekniği ile yaptığımız yazlık örgü modellerinde çok kullanacağınızı düşünüyorum, yazlık kadın bluzu için de tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Yazlık Örgü Modeli -3 Bluz , Yelek, Hırka, Tunik modeli yapılışı videolu olarak aşağıdaki videoda anlatılmıştır.

Bugün sitemizde sizler için yapılışı oldukça kolay bir tığ işi yazlık örgü modeline değineceğiz. Yazın vazgeçilmez delikli modellerine bir yenisini daha eklemek ve yazlık örgü modelleri serimize bu modelimizle devam etmek istedim. Serin yaz akşamlarında üzerine alacağınız bu tarz örgü hırka bluz vs. sizlere kolaylık sağlayacak. Ben bu örgü modellerimizi örerken genelde ince pamuklu ipleri tercih ediyorum. 4 mevsim giyebilen iplerde uygun düşüyor. Karar sizin tercihinize kalmış.

Malzemelerimiz her zaman bulabilen şeyler ip ve ona uygun tığ
Ben koton ip ve 3 mm tığ kullandım.

Modelimi her zaman minik bir parça üzerinde çıkarıp gerçek öreceğim şablonuma bağlı kalarak devam ederim. Şablon çıkarmayı daha önceden anlatmıştım.
Ama dilerseniz yine üstünden geçelim. Çok sevdiğiniz kazak bluz hırka vs. onun ölçülerini bir gazete kağıdına aktarın. Ve daha sonra onu baz alarak örgünüzün temelini oluşturun.

Aşağıda videomuzdan faydalanarak çok olay çıkaabileceğiniz bu modelimizi keyifle örüp kullanmanız dileğiyle.

Keyifle Örün.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ