Tıkalı Küvet Nasıl Açılır?

Tıkalı Küvet Nasıl Açılır?

Eski binaların sorunları arasında yer alan tıkalı küvet ve boru giderleri ne yazık ki yeni binalarda da görülmektedir. Çünkü boru ve küvetlerin tıkalı olma nedenleri arasında binanın yaşı kadar kullanım hataları da etkili olmaktadır. Tıkalı olan küveti açmak için birçok yöntem ve yol bulunmaktadır. Doğal veya diğer yöntemleri kullanarak küvetinizi açabilirsiniz.

Tıkalı olan küveti açmanın yolları;

. Küvetlerin tıkanma nedenlerinin en başında elbette ki gider borularına dolanan saç telleri olmaktadır. Saç telleri boruları tıkayarak suyun gitmesini engeller veya yavaşlatır. Bunu engellemek için birçok yöntem bulunmaktadır. Sorun eğer anlık ise pompa yardımı ile küveti açabilirsiniz. Pompa giderin açılmasını sağlayacak ve suyun akmasını hızlandıracaktır.

. Küvetlerin açmanın bir diğer yolu ise şiş ile küvetin deliklerini yoklamaktır. Bu şekilde dolanan saç tellerini buradan temizleyebilir ve suyun akışını hızlandırarak gideri açabilirsiniz.

Küveti açmak için doğal yöntemleri kullanmak istiyorsanız eğer karbonat ve sirkenin gücünden faydalanabilirsiniz. Yarım bardak karbonat yarım bardak sirkeyi küvetin gider kısmına boşaltın ve 15 dakika bekletiniz. Ardından sıcak kaynar su dökerek gideri açabilirsiniz.

. Küvet ve giderleri açmak için en iyi ve pratik yollardan biri de marketlerde hazır olarak satılan lavabo ve gider açıcıları kullanmak olacaktır. Bunlardan satın alabilir ve küvetin gider kısmına dökerek sıcak su dökebilirsiniz. Eğer açılmaz ise işlemi ikinci kez tekrarlayarak daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

. Küvet ev giderlerin tıkanmaması için mutlaka kullanırken dikkat etmeliyiz. Lavabolardan, giderlerden, küvetin deliklerinden geçmeyecek ve tıkayacak cisimleri atmamalıyız. Aynı zamanda sık sık temizleyerek de tıkanmasını önleyebilirsiniz. Saç tellerini banyo işlemi bittikten hemen sonra küvet gider kısmını temizleyerek giderlerinin tıkanmasını önleyebilirsiniz.

Banyo dekorasyon ve püf noktaları için sitemizi sürekli takip edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ