Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır?

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır?

  Tıkanan gider boruları birçok bayanın ortak sorunlarından biridir. Özellikle de mutfak giderleri oldukça sıklıkla tıkanmaktadır. Gider borularının tıkanmasının nedenleri arasında ise kurulum sistemi, yemek artıkları, kir ve pas gibi sorunlar etkili olabilmektedir. Peki tıkanan gider boruları nasıl açılır? Aslında bunun birçok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Size bu pratik bilgileri sunarak hayatınızı bir nebze olsun rahatlatacağız.

Gider borularının tıkanması genellikle eski binalarda görülüyor olsa da günümüzde de sık olmamak ile beraber yeni binalarda da görülmekte ve ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Bunun sebepleri arasında binanın yaşı etkili olmuş olsa da bunun yanı sıra kurulum sistemleri ve kullanan kişilerin hatası da etkilidir.

Tıkanan gider borularını açmanın yolları;

  • Tuvalet borularının tıkanma nedeni genellikle katı cisimlerin atılması veya bol peçete atılmasından kaynaklı olmaktadır. Tuvalet borularının gider tıkanması ne yazık ki kişisel olarak yapılabilecek bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Bu gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda ilgili kuruluşları arayarak yardım alabilirsiniz.
  • blank
  • Lavabo ve küvet borularının tıkanmasının nedeni ise çoğu zaman dolaşan saç telleri yüzünden olmaktadır. Bunları açmak için anlık olarak pompaları kullanabilirsiniz. Veya şiş yardımı ile boruları yoklayabilirsiniz.
  • Bir diğer yol ise gider borularının alttan sallamak olacaktır. Eğer borulara tıkanmış olan bir cisim veya saç varsa bu yöntemleri kullanmanız da fayda var, etkili olacaktır.
  • Aynı zamanda bir diğer yol ise oldukça pratik olan lavabo açıcıları kullanmak olacaktır. Marketlerde satılan lavabo açıcıları kullanarak tıkalı olan lavabo boru giderlerini açabilirsiniz.
  • Tıkanan borular için doğal çözüm yollarını denemek isterseniz eğer karbonat ve sirkenin gücünden yararlanabilirsiniz. Yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirkeyi lavaboya döküp 15 dakika bekleyip sıcak su dökünüz.
  • Diğer püf noktaları için sitemizi gezebilir, sürekli takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ