Tohum çimlendirme karışımı

Tohum çimlendirme karışımı tohum ekimi yada çimlendirme işlemi yapmadan sağlıklı ve güçlü karışım hazırlayabilirsiniz. Köklerinin daha güçlü yetişmesini sağlamak için faydalı ve kaliteli ürünler kullanarak karışımı hazırlayabilirsiniz.

Bahçe işleriyle uğraşıyorsanız ve üretici iseniz. Kendi tohum çimlendirme karışımınızı hazırlayarak sebzelerinizi hızlı ve güçlü yetiştirebilirsiniz. Bu işleri devamlı uygulayan arkadaşlarımız en iyisini bilmektedirler. Bilmeyen ve bu işlerde yeni olan arkadaşlarımız için faydalı video anlatım olduğunu düşünüyoruz.

Sayfa içeriğimizin bahçe bölümüne göz atarak birçok faydalı yazılarımızı okuyarak video anlatımları izleyerek çiçek bakımı, bitki köklendirme, nane üretimi, orkide bakımı, kaktüs çeşitlerinde saksı değişimi ve farklı birçok bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Tohum çimlendirme karışımı

Torf kullanımı ( 1 torf kullanımı için 20 litre su )

Messenger gold ( bitki aktivatörü) kullanımı

Fertizyme-sp ( bitkilerde köklenme için)

20 Litre su kullanımı

Perlit kullanımı

4 Litre solucan gübresi

Hazırlanışı: 60 litre suyu derin varil içine alalım 1 çay kaşığı messenger gold, 1 çay kaşığı fertizyme-sp ekliyoruz. 3 torf ekliyoruz suyun içinde çözülmesini bekliyoruz.

Eriyen bitki torf içine perlit karışımı ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Ve içine solucan gübresi ekliyoruz. Bitki köklendirme için karışım hazır.

Bitki yetiştirme, bitki köklendirme, bahçe işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Gelecek tarımda youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Tohum çimlendirme karışımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ