Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

En büyük dertlerimizden olan, istemediğimiz her yerde gözümüze ilişen, bizi telaşa sürükleyen lekelerle biz kadınların başı dertte! Kendimiz yapmasak çocuğumuz yapar, o da yapmasa misafirin çocuğu yapar ama evin bir yerlerinde muhakkak leke olur. Hele ki en sevilmeyen lekelerden biri vardır ki işte o bizim sınırlarımızı zorlar! Tabii ki tükenmez kalemden bahsediyorum hanımlar!

canımanne1

Tükenmez kalem evin her alanında rahatlıkla bulunabilen ve en çok lekesi görünenlerdendir. Bazen çantamızdaki tükenmez kalem akar onun azizliğine uğrarız, bazen çocuğumuz alır bir güzel sandalyelerimizin üzerini boyar, bazen bulmaca çözerken bizler kıyafetimize bulaştırırız. Yani en çok karşılaşılan leke türüdür tükenmez kalem lekesi.

canımanne2

Ben de bunca problemi yaşadıktan ve hepsine çözüm bulduktan sonra siz sevgili okurlar ile deneyimlerimi paylaşmak istedim. Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar diye düşünenler için hazırlamış olduğum bu yazıda birbirinden etkili püf noktaları yer almaktadır. Sizlere daha da telaşlandırmadan hemen lekenin nasıl çıkacağını anlatmaya geçiyorum.

canımanne3

Kumaş koltuğunuza veya sandalyenize bulaşan tükenmez kalem için acil müdahale gerekmektedir. Bildiğiniz üzere kumaş lekeyi içine çekme özelliğine sahiptir ve leke derine indikçe haliyle temizleme işlemi zorlaşmaktadır. Acil müdahale edilen koltuk veya sandalye üzerindeki tükenmez kalem lekesine arap sabunu uygulanır. Evinizde arap sabunu yoksa aynı bölge için limon kolonyası ya da limon suyu da kullanabilirsiniz. bir bezin üzerine sıkıp güzelce sildiğinizde lekenin ortadan kalktığını göreceksiniz.

canımanne4

Tükenmez kalem lekesi sentetik kumaşta olduysa saç spreyi sıkılarak kurumasından sonra fırçalanır, renkli kumaşlarda olduysa hardal tozu krem haline getirilip ile 15 dakika bekletilip yıkanır, lekeniz yeni olmuşsa saf alkol ile silinir, duvarda bir lekeniz var ise bir bezin üzerine dökülen karbonat ile ovulur.

canımanne5

İşte hanımlar tükenmez kalem lekesi çıkarma yöntemleri ile ilgili bu yazımda karşılaşabileceğiniz her soruna değindim. Umarım faydalı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ