Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Neler Yapılabilir?

   Geri dönüşüm ve değerlendirme projelerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. Hem çevre kirliliğinin önlenmesi hem de geri dönüşümü destekleme amaçlı yeni projeler ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan ürünler ve parçalardır. Bu geri dönüşüm çalışmasını kendiniz yapabileceğiniz gibi çocuklarınızla etkinlik saatinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem etkili ve verimli zaman geçirmiş olursunuz hem de çocuğunuzu geri dönüşüm ve çevre kirliliği hakkında bilinçlendirmiş olursunuz. Bilinçli, duyarlı bireyler yetiştirmek her anne babanın üzerine düşen vazifelerin başında gelmektedir. Geri dönüşüm çalışmaları da bulunun en iyi örneklerini gösterebilirsiniz.

Tuvalet kağıdı rulosu ile neler yapılabilir? Bunun için sitemizdeki görsellerden yararlanabileceğiniz gibi kendiniz de yeni tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Modellere eklemer veya çıkarmalar yaparak kendi dönüşüm ürününüzü de elde edebilirsiniz.

Geri dönüşüm fikirleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Şimdi size sitemizde yer alan bazı modellerden ve örneklerden bahsedeceğiz. Tuvalet rulosundan kalemlik yapabilirsiniz. Hem şık hem de yapımı oldukça basit olan bu modeli çocuklarınız ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Rulonun etrafını renkli kağıtlar ile veya iplikler ile kaplayıp çok şık kalemlikler elde edebilirsiniz. Bir diğer model ise tuvalet kağıdı rulosundan kukla modelidir. Bu model için iki tane rulo yeterlidir. Birini beden olarak kullanarak biri ile de yuvarlak kesip başını ve uzun kesikler yaparak da kol ve bacaklarını yapıp yapıştırınız. Yüz kısmına kalem ile gözlerini ağzını burnunu, kaşlarını çizerek daha kullanışlı bir hale getiriniz. Bedenine düğme dikerek daha farklı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Tuvalet kağıdını değerlendirmek için birçok fikir mevcuttur. Tuvalet kağıdı rulosundan yapılmış birbirinden farklı hayvanlar, arabalar ve kukla modelleri vardır. Dilediğinizi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ