Ütünüz Kırışıklıkları İyi Açmıyorsa Bu Pratik Yöntemi Uygulayın

Ütünüz Kırışıklıkları İyi Açmıyorsa Bu Pratik Yöntemi Uygulayın

Ev işleri arasında hanımların bir türlü sevemediği işlerin başında ütü yapmak geliyor diye düşünüyoruz. Hele bir de ütünüz kırışıklıkları iyi açmıyorsa bu iş kabusa dönüşebilir. Ütü dahil evdeki işlerinizi kolaylaştıracak pratik ev önerileri ihtiyacınız olduğunda her zaman çözüm üretmeye endekslidir.

utunuz-kirisikliklari-iyi-acmiyorsa-bu-pratik-yontemi-uygulayin-1

Ütü temizliğinin de püf noktaları olduğunu tüm hanımlar iyi bilir. İşte biz de bu konuyla ilgili bazı pratik bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

utunuz-kirisikliklari-iyi-acmiyorsa-bu-pratik-yontemi-uygulayin-2

Ütünüz artık kırışıklıkları iyi açmıyorsa öncelikle buhar deliklerindeki kireçlenmeyi gidermeniz lazım. Bunun için ütünüz fişe takılıyken su haznesine sirke koymalısınız. Ardından ütüyü ütü masanıza paralel şekilde tutarak buhar püskürme düğmesine sık sık basarak içindeki sirke bitene kadar buhar çıkarmasını sağlamalısınız.

utunuz-kirisikliklari-iyi-acmiyorsa-bu-pratik-yontemi-uygulayin-3

Son olarak ütünüzün buhar deliklerinden çıkan kireç parçalarını temiz bir bez yardımıyla silerek ütünüzü kullanıma hazır getirebilirsiniz. Ütünüz hala kırışıklıkları açmıyorsa ütü masanızın üzerine temiz bir bez ya da havlu peçete yayın, üzerine bolca tuz dökün.

utunuz-kirisikliklari-iyi-acmiyorsa-bu-pratik-yontemi-uygulayin-4

Ütünüzü en son sıcaklık ayarına getirip içindeki su bitene kadar tuzladığınız bezi ütüleyin. Yine temiz bir bez yardımıyla son kez silerek işlemi tamamlayın. Ütünüz tüm bu denediğiniz temizleme şekillerine rağmen hala istediğiniz randımanı vermiyorsa bir önerimiz daha var. Bir tencerede aynı miktarda beyaz sirke ve tuzu ısıtın. Sirke kesinlikle kaynamamalı ancak tuz tamamen erimeli. Hazırladığınız bu karışım ılıkla sıcak arası bir durumdayken temiz bir bezi bu karışıma batırıp ütünüzün altını çalışır ve en sıcak konumdayken silin. Bu işlemi ütünüzün altı tamamen pürüzsüz ve temiz görünene kadar devam ettirin.

Herhangi bir kimyasal temizleme maddesi kullanmadan tamamen doğal ürünlerle yapacağınız bu uygulamalardan sonra, sanıyoruz ki kırışıklıkları açmayan ütünüz ilk günkü kadar güzel ütülemeye başlayacaktır.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-09-15 08:37:23Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Sitemizdeki geri dönüşüm fikirleri evinizde harikalar yaratmanızı sağlayacak. Sizler için özenle hazırladığımız sayfalarımız arasında beğendikleriniz varsa sosyal medya hesaplarınızdan arkadaşlarınızın da faydalanması için paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ