Üzüm Çekirdeği 12 Faydası

Üzüm Çekirdeği 12 Faydası

Üzüm çekirdeği yağı mayalanmış üzüm çekirdeklerinin soğuk pres ile yapılarak elde edilen hafif tatlımsı bir yağdır. Sirke veya şarap yapımı için kullanılan üzümlerin çekirdekleri ziyan edilmeden üzüm çekirdeği yağı yapılmak için kullanılır. Mayalanmış üzüm çekirdekleri fermantasyon sırasında güçlü antioksidan açığa çıkmaktadır. Bu özelliği ile kansere karşı önleyici ve cilt yenileyici etkiye sahip olmaktadır.

Soğuk pres olarak yapılan üzüm çekirdeği yağının faydaları nelerdir, nerelerde kullanılır merak edenler için araştırdık ve sizler için bir araya getirdik. İşte faydalarından birkaçı:

uzum-cekirdegi-12-faydasi

Üzüm Çekirdeği 12 Faydası

  1. Günde bir çay kaşığı tüketilirse kolesterole karşı oldukça faydalıdır.
  2. Hücre yenileyici özelliği ile cilt yenileyici özelliği vardır. Bu yüzden doğal cilt yenileyici olarak kullanılabilir.
  3. Direnci artırıcı etkisi bulunur. Bu yüzden kanser ve diğer hastalıklarda direnci düşük olanlar için kullanılması önerilir. Ancak önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.
  4. Kurdeşen, kaşıntı ve sedef gibi hastalıklara karşı oldukça faydalıdır.
uzum-cekirdegi-12-faydasi

Üzüm Çekirdeği 12 Faydası

5.Bağışıklık sistemini oldukça güçlendirir. Bunun için çocuklarda belli yaşlardan sonra, çeşitli hastalığa                             yakalananlar için kullanılırsa bağışıklığı kuvvetlendirir.

6.Üzüm çekirdeği yağı damar sertliğine oldukça faydalıdır.
7.Görme bozukluğu şikayetlerinde iyi gelmektedir.
8.Yaraların ve çeşitli ağrı ve romatizma sorunlarının gitmesinde, ağrıların azalmasında, yaraların iyileşmesinde             etkilidir.
9.Kansere, cilt hastalıklarına, yaşlanmaya karşı koruyucu bir etkisi bulunmaktadır.
10.İyi kolesterolü artır, kötü kolesterolü düşürür.
11.Damar tıkanıklıklarına karşı etkilidir.
12.Günümüzde saç kremlerinin, cilt kremlerinin içinde bulunmaktadır. Cildin yenilenmesine, saçlardaki kepek                  sorununa karşı oldukça etkilidir.

uzum-cekirdegi-12-faydasi

Üzüm Çekirdeği 12 Faydası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ