Yakadan Başlamalı Eteği Kumaşlı Elbise Yapımı

Yakadan Başlamalı Eteği Kumaşlı Elbise Yapımı

Merhaba sevgili arkadaşlar… Canım anne YouTube kanalına hoşgeldiniz

Yakadan başlamalı eteği kumaşlı elbise yapımı bayram yaklaşırken güzel bir elbise yapmaya ne dersiniz ?

Yaz için harika bir elbise modelini ile siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yapılışı kolay maliyeti düşük ve şık bir kız çocuğu elbisesi yapabilirsiniz. istediğiniz renkte kumaş tercihi ve roba kısmında farklı ip tercihi tamamen sizlerin beğenisine kalmıştır.

Yakadan başlamalı elbise modelini ister bayram ister doğum günü, günlük olarak kullana bileceğiniz bir elbise modelidir. Yapılışını video anlatımlı olarak sizlerle paylaştık çok kolay yapabileceğiniz bir kumaşlı elbise modelidir. Yeni farklı video anlatımlarda sizlerle birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Yakadan Başlamalı Eteği Kumaşlı Elbise Yapımı

1, 2 yaş için uygundur.

Arkadan düğmeli, isterseniz ön kısım olarak tercih edebilirsiniz.

İstediğiniz renkte kumaş tercihi

3 mm tığ tercihi, bebe ipi kullanılmıştır.

80 zincir çekerek başlayıp 9 trabzan yapalım. İki defa yanı noktaya batıp trabzan yapalım 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yapalım.Tekrar 20 trabzan yapalım. Aynı noktaya 2 tarabzan ve 2 zincir çekip tekrar 2 tarbzan yapalım ve 18 trabzan yapıp ve köşe işlemi tekrar yapalım. Yan yana 20 tarbzan yapıp son artırma işlemini yapıp kalan 9 zincire trabzan yapalım. Kol, ön, arka kısımları artırma işlemi yapıp roba kısmını ayarlamış olduk,

2 ci sırada 5 zincir çekip bir trabzan atlayıp kutucuk yapıyoruz. Bu sırada 1 zincir çekip bir trabzan atlayıp kutu yapıyoruz. Artırma yerine gelince lif tekniği gibi fıstık uygulaması yapıp yanına trabzan yapıp bir zincir çekip kutu yapmaya devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam edelim. Roba kısmı istediğiniz ölçüye gelene kadar tekrarlanan ve artan bir tekniktir. Detaylı yapılış ve bitişi için videomuzu izleyerek uygulaya bilirsiniz. Kolay gelsin.

Kanalımıza abone olarak yayınlanan videolardan haberdar olabilirsiniz arkadaşlar videolarımızın devamı için lütfen beğenip paylaşarak destek olmayı unutmayın her zaman olduğu gibi sizi videonun yorumlar kısmında her türlü soru görüş öneri ve istekleriniz için bekliyor olacağız yorumlarınız bizim için çok değerli bu yüzden olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin.

Örgü çocuk elbise modelleri, etek yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Yakadan Başlamalı Eteği Kumaşlı Elbise Yapımı VİDEO ANLATIM

Kumaşlı elbise yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ