Canım Anne

Yakadan Başlamalı Tunus Yeleği Yapımı

Yakadan Başlamalı Tunus Yeleği Yapımı

Yakadan Başlamalı Tunus Yeleği Yapımı

Merhabalar sevgili arkadaşlar Tunus işinin bendeki yeri her zaman ayrıdır . Birçok orgusever arkadaş için de bunun böyle olduğunu düşünüyorum. Bugün birlikte Tunus tekniğiyle örülen basit ama çok kullanışlı hem de ufak dokunuşlarla birçok farklı modele çevirebilebilecegimiz bir yelek orecegiz. Yakadan başlayarak orecegimiz yelegimizin yaka kısmını düz başladık ve sonradan tığ işi lastikle tamamladık . Fakat direk Tunus işi lastik ya da pirinç modeli ile başlayabiliriz bu sayede sonradan tığ işi lastik yapmanıza gerek kalmaz. İstekler doğrultusunda ben bu şekilde yaptım.

Yakadan başlarken 1 yaş 80 ilmek baz alarak başlıyoruz . 14+1+14+1+20+1+14+1+14 olarak ayırıyoruz . Ve artan her yaş için ön ve kollara birer ilmek arkaya ise iki ilmek ekliyoruz. Yani iki yaş için 15+1+15+1+22+1+15+1+15 şeklinde toplamda 86 ilmek oluyor. Ve hesaplama bu şekilde devam ediyor.

Orta kalınlıkta bir bebe ipi ve 3 numara Tunus şiş kullandım. Ama ip ve ipe bağlı şiş tercih i tamamen kişisel olup karariniza kalmış . İle en uygun sis numarasi kullanacağınız ipin bandında yazar . Yeni arkadaşlar bu şekilde en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Yakadan Başlamalı Tunus Yeleği Yapımı VİDEOLU ANLATIM

6ay 1yas arası giyilebilecek bir yelek oldu benimki . İpin ince yada kalın oluşuna bağlı olarak küçük farklar olabilir arada bu normaldir.

80 ilmek başladığım yeleği yukarıda belirttiğim ölçülerde ayırdım . Ayrım yerlerine bir ilmek bıraktım fakat iki yada üç ilmek bırakarak daha değişik bir görüntü de elde edebilirsiniz. Kol kesimine kadar ettirmiş işlemi devam eder ve kol kesildikten sonra ön ve arkalar tek seferde örülerek bitirilir . Ölçü tablosunu kullanarak istediğiniz yaşa uygun kol evi, beden genişligi, kol evine kadar olan uzunluğu ve birçok detayı ayarlayabilirsiniz.

Takıldığınız detaylarda bizlere canimanne Instagram yada Facebook hesabimizdan ya da videomuzun altında bulunan yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Lütfen videolarımızı beğenerek sosyal hesaplarinizda paylaşmayı unutmayın ?

Yapmak isteyen arkadaşlara kolay gelsin diyorum ?

Hoşçakalın ??????

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ