Yakadan Başlarken İlmek Sayısı Ayarlama Nasıl Yapılır ?

Örgü başlarken kaç ilmek olmalı? Kaç yaş için kaç ilmek atılarak başlanmalı? Yakadan başlarken cm ölçülerini nasıl uyarlamalı? Beden kısmına geçerken yeterli mikrada ördüğümüzü nasıl anlamalı? diye soranlardansınız bu videoya mutlaka göz atmalısınız.

Herşeyden önce kullanılan ipin kalınlığı, şiş ya da tığın numarası, ören kişinin elinin sıkı ya da gevşek olması gibi faktörlerin örgüde elde edeceğimiz sonucu etkileyeceğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Yapacağımız ölçü, ip ,şiş ve örgümüz doğrultusunda ilmek sayısını belirledikten sonra videomuz eşliğinde o oranda ilmek sayısı artırımı ya da eksiltme yaparak kendiniz için en uygun sonucu elde edebilirsiniz.

Video içerisinde genel olarak yakadan örgü modellerini başlarken kaç yaş için kaç ilmek başlamalı? İlmekleri kol, ön ve arka olarak kaçar ilmek başlamalı? Beden tablosuna göre beden genişliğini nasıl ayarlamalı? Sıra sayısı mı yoksa cm ölçüsü mü daha kesin sonuç verir? Beden ölçü tablosu kullanmadan ölçü ayarlanır mı? gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Daha geniş ve detaylı bilgiler için videomuzu izleyebilir, kafanıza takılan detayları bizlere ileterek cevabına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Örgüye başlarken kaç ilmek olmalı ?
Örgüye başlarken kaç ilmek olmalı ?

Bebek ve çocuklar için beden ölçü tablosu

Yetişkinler için beden ölçü tablosu

Bebek, çocuk ve yetişkinler için şapka, bere ölçü tablosu

Ayrıca sitemize göz atarak örgü örerken işinizi kolaylaştıracak tablo ve detaylara ulaşabilirsiniz. Örneğin bebek ve çocuklarda beden ölçü tablosu, yetişkinler için beden ölçü tablosu , baş çevresi ölçüm tablosu vb gibi. Bunların yanısıra örerken keyif alacağınız birçok örgü modeli anlatımlarına da ulaşabilirsiniz. Videomuzu izleyerek verdiğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim. Hepiniz hoşçakalın.

Örgüde ilmek sayısı nasıl ayarlanır
Örgüde ilmek sayısı nasıl ayarlanır ?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ