Yataktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar?

Yataktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar?

Evinde küçük çocukları olanlar bilir. Yatakta idrar lekesi sık karşılaşılan bir durumdur. Bu sarı lekeler hanımlar için hayli sinir bozucudur. Ayrıca evde hasta bakanlar ya da evde yaşlı ebeveyni bulunanların da malesef yaşadıkları sorunlar arasındadır. Bir de kokusu geçmek bilmeyince kabusa dönüşebilir. Peki bunu temizlemek için yöntemler nelerdir?

yataktaki-idrar-lekesi-nasil-cikar-4

-Öncelikle mutlaka tam kurumasına izin verin. Sonra karbonat dökün ve bir gece bekleyin. 1 gece sonra elektrik süpürgesi yardımıyla karbonatı çekin.

-Kurumasına beklemeden fark ettiğiniz anda tuzlu su ile silin. Kuruduktan sonra da normal yıkayın.

-1 yemek kaşığı amonyak ve yarım bardak suyu karıştırarak, lekeli yeri bununla silip daha sonra tekrar deterjanlı su ile silin.

yataktaki-idrar-lekesi-nasil-cikar-3

-Oksijenli suyu beze döküp lekeli bölgeyi silin. Biraz bekledikten sonra ılık su ile ıslatılmış bez kullanarak lekeyi tekrar silin.

-İçeriğini dikkate almak şartıyla leke sökücüler de kullanılabilir.

-1 çay bardağı su, 1 çay kaşığı sirke, 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı, 4 tatlı kaşığı karbonat ile marketten aldığınız dezenfektandan 2 damlayı karıştırın ve bölgeyi silin. Sonrasında ıslak bezle karışımı yataktan temizleyin. Üzerine tekrar biraz karbonat döküp 1 gece bekletin ve süpürgeyle karbonatı çekin.

yataktaki-idrar-lekesi-nasil-cikar-2

-Bir miktar sirke ve suyu karıştırarak idrar lekesini yaymadan bez yardımıyla yatağı silin ve daha sonra ıslak bezle tekrar silin.

-Halı yıkama makinenize sıcak su koyun. Çamaşır suyu ve makine tursili ekleyin. Makineyi yatağa uygulayın.

yataktaki-idrar-lekesi-nasil-cikar-1

-Limon doğal leke çıkarıcıdır. Limonu bir sprey kutusuna sıkıp biraz su liave edin. Lekenin üzerine sıkın ve bekleyin. Ilık su ile ıslattığınız bezle tekrar silin.

-Bulaşık deterjanı ve ılık suyu karıştırın ve bu karışımı pamuklu bez ile lekeye uygulayın.

yataktaki-idrar-lekesi-nasil-cikar-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ