Canım Anne

Yıldız Lif Modelleri

Yıldız Lif Modelleri

Lifler eskiden beridir yapılan el örgüsü ürünlerin başında gelmektedir. Günümüzde hazır olarak satılan lifler olsa da örgü liflerin yeri her zaman için daha ayrı olmuştur. Örgü bilmeyen kişiler de örgüyü öğrenmek için ilk önce lif örerek öğrenmektedir. Bunun nedeni ise liflerin küçük parçadan oluşmasından ve daha kolay örülmesinden kaynaklıdır.

Lif modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk ip kullanılarak örülenler olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lifler de vardır. Ördüğünüz lifin rengi kadar ipinin kalitesi de bir o kadar önemlidir. Bunun için kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu iğleri tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Lif örnekleri arasında kare formlu olarak örülenler olduğu gibi aynı zamanda oval, yuvarlak, dikdörtgen formlu örülenleri de mevcuttur. Çeyiz için yapılan lifler genellikle bu formlarda yapılıyor olsa da bunun dışında kalp, yıldız, hayvan figür ve formlu liflerde mevcuttur. Bu model ve formlarda son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

Yıldız lif modelleri son zamanlarda bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye ve yapılmaya başlamıştır. Yıldız lif modeli tek tek parçalar, motifler yapılıp birleştirilerek yapılmaktadır. Motiflerin her birini farklı renklerde yapabileceğiniz gibi aynı zamanda aynı renk olarak da örebilirsiniz.

  Değişik lif modelleri arayan kişiler sitemizdeki görselleri takip edebilir ve istedikleri modeli seçerek örmeye başlayabilirler. Örgüye yeni başlayanlar ve acemiler için kolay, basit lif modelleri olduğu gibi aynı zamanda örgüyü iyi bilenler için zor modellerimiz de vardır. El örgüsü lif örmeye bilmeyenler için resimli anlatımlı görsellerimiz mevcuttur. Bunları yakından inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü lifleri kendiniz için yapabileceğiniz gibi sevdikleriniz içinde yapıp hediye edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi