Zencefil Ve Üzüm İle Sinüzite Çözüm

Zencefil Ve Üzüm İle Sinüzite Çözüm

Günümüzde birçok insanın karşılaştığı hastalıklardan birisi sinüzit rahatsızlığıdır. Burun ve boğaz ile bağlantılı olan küçük ve içi hava dolu boşlukların yani sinüs boşlukları, mukusun akciğerlere ulaşmasını durdurmaya yardımcı olarak enfeksiyonları da engeller. Sinüs boşluklarına iltihap yerleştiğinde sinüzit hastalığı ortaya çıkmaktadır.2 tür sinüzit vardır.

  • Akut sinüzit
  • Kronik sinüzit

Akut sinüzitin başlıca nedenleri; virüsler, soğuk algınlığı ve bakterilerdir. Toksinler, sigara, çevre kirliliği, soğuk algınlığı ve alerji ise kronik sinüzitin nedenleridir. Sinüzit nedeniyle; koku alamama, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı, yanak ağrısı, yüzde basınç hissi, öne eğilirken artan yüz veya baş ağrısı, ağız kokusu, öksürük, bazen ateş veya mide rahatsızlığı şikâyetleri görülebilir. Kronik sinüzitte 3 aydan uzun bir sürede bu şikâyetlere sahip olabilmektedirler. Sinüzit baş ağrıları için doğal çözümler de bulunmaktadır ve zencefil ve üzüm ile sinüzite çözüm olmaktadır. Bu gibi doğal çözümlerin başında; zencefil ve üzüm gelmektedir.

Sinüzit İçin Çözümler
Sinüzit nedeniyle oluşan baş ağrılarından kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri; zencefil çayıdır. Bu zencefil çayının yapılması kolay olmakla birlikte şu şekilde yapılmaktadır: Zencefil kökü bir demlikte 15 dakika boyunca kaynatılır. Baş ağrısı olduğu zaman günde 2 bardak tüketilebilmektedir. Zencefil çayınızı tatlandırmak için 1 adet ince kesilmiş limon dilimi veya 1 çay kaşığı bal kullanabilirsiniz. Zencefil çayı içtiğinizde, sinüs semptomlarını hafifletebilirsiniz. Aynı zamanda bu çay sinüs basıncını rahatlatmaya da yardımcı olmaktadır. Kısacası zencefil ve üzüm ile sinüzite çözüm olmakta ve akciğer rahatsızlıklarına iyi gelen en iyi bitkilerden biridir diyebiliriz.


Sinüzit nedeniyle oluşan baş ağrılarından kurtulmanın en etkili yöntemlerinden zencefil ve üzüm ile sinüzite çözüm; üzüm de olmaktadır. Üzüm iltihap önleyici biyoflavonoidler (“P vitamini” diye de adlandırılan biyoflavonoid, birçok doğal besinde bulunan süper antioksidanlardır.) içerir. Bu nedenle günde bir avuç üzüm sinüzite iyi gelmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ