30 Dakikada Zayıflatan Egzersizler

30 Dakikada Zayıflatan Egzersizler

Günde sadece 30 dakikanızı ayırarak oldukça sıkı bir vücuda sahip olabilir, uzun zamandır hayalini kurduğunuz bikinileri satın alabilirsiniz. Bikini giymek için vücudunuzun yeterince fit olmadığını düşünüyor, güven problemi yaşıyorsanız bu sorununuzu ortadan kaldıracak 6 temel hareketle hemen tanışmalısınız. Evet, yanlış duymadınız günde 30 dakika ayıracağınız 6 egzersiz hareketini tekrarlayarak, vücudunuzu bikini giyebileceğiniz sıkılığa kavuşturabilirsiniz. Pratik bilgiler köşemizi bugün 30 dakikada bikini giymenizi sağlayan egzersizler hakkında bilgilenmeye ayırdık sevgili hanımlar.

Hızlı Bir Şekilde Kalça Eritme Egzersizleri
Hızlı Bir Şekilde Kalça Eritme Egzersizleri

Vücudunuzu sıkılaştırmaya bacaklardan ve kalçadan başlamaya ne dersiniz?

*Ellerinizi kalça kemiklerinizin üzerine yerleştirin. İki ayağınızı birleştirerek önce sağa doğru tek adımda zıplayın, ardından hiç ara vermeden aynı şekilde sola zıplayın. Ortada bir su birikintisi olduğunu düşünerek hızlı bir şekilde sağa ve sola zıplamaya devam edin. 30 tekrar ve 2 set olarak tamamlayın.

*Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın, ellerinizi de omuz hizasında öne doğru uzatarak birleştirin. Nefes alırken aşağıya doğru çökerken nefes verirken yukarıya doğru kalkın. Squat hareketini 15 tekrar, 2 set olarak yapmalısınız.

* Dizlerinizin üzerinde eğilin, sonra ellerinizi omuz hizasında yere koyun. Kedi pozisyonunda uygulayacağınız bu hareket ile kalçalarınızın yandığını hissedeceksiniz. Tek bacağınızı yukarı doğru kaldırın ve bacağınızı yukarı doğru durmadan ittirin. Hemen ardından, diğer bacak içinde aynısını uygulayın. 30 tekrar ve 2 set olarak yapmalısınız.

Kaslı bir karına sahip olmak o kadar da zor değil!

* Yere sırt üstü uzanın, ellerinizi kalçanızın altına doğru yerleştirin. Nefes alırken, bacaklarınızı aşağıya doğru indirin, nefes verirken 90 dereceye kadar kaldırın. 10 tekrar bitene kadar ayaklarınız yer ile temas etmemelidir. Hareketi uygularken belinizde bir ağrı hissediyorsanız, dizlerinizi bükebilirsiniz. 2 set tekrar yapmalısınız.

* Sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizi bükerek, bacaklarınızı masa pozisyonunda yukarı kaldırın. Ellerinizi boynunuzun altına yerleştirin. Nefes verirken üst vücudunuzu yukarı kaldırın. Mekik hareketi süresince karın kaslarınızı iyice sıkıştırın. 20 tekrar ve 2 set yapmalısınız.

Tek bir egzersizle sıkı kollara kavuşmak çok kolay!

* Her iki ellerinize birer kiloluk dambıl veya su şişesi alın. Kollarınızı önce yanlara, sonra öne doğru kaldırın. Bu kol çalışmasını; 15 tekrar ve 2 set yapmalısınız.

Birbirinden farklı modeller Örgü Kazaklar kategorimizde. Bu linki tıklayarak kışın severek giyeceğiniz kazak örneklerine ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ