Canım Anne

Aile içi iletişim

Aile içi iletişim

Aile içi iletişim son derece önemlidir. Saygınlığın arttığı toplumların yetişmesi için Aile içi iletişim önemlidir . Şiddetten uzak, uzlaşabilen, anlayışlı ve saygın bir toplum için Aile içi iletişim önemlidir. Aile toplum için sunulacak en ufak yapı taşıdır. Ve Aile içi iletişim ile bireyler son derece donanımlı olur. Her yaş çocuk için eğitim almak gerekir. Aile içi iletişimde aynı ortamda aynı saatte yemek yemeye çalışmak önemlidir. Ailelerin birlikte yemek yemesi, bağlılığı arttırır. Ve güç kazandırır. Aile bağları kuvvetli olan bireyler hayattan daha çok zevk alır. Ve olumsuzlukları göğüsleyebilir.

Aile içi iletişimde her zaman gülen bir aile tablosu çizmeye çalışmak çok önemlidir. Kahkahaların bol bol odalarda gezdiği bir evde huzursuz bir ortam pek oluşamaz. Sizce de öyle değil mi?

Ve   Aile içi iletişimde her zaman sakin tavırla, belirli bir ses tonuyla konuşmak oldukça önemlidir. Bu uygulamalar aile içi iletişimde son derece etkin rol oynayacaktır. Bunu uygulamalı olarak denediğinizde ne kadar etkin olduğunu, görecek ve şaşıracaksınız.

Asabiyet, Aile içi iletişim de son derce yanlıştır. Daha kötü sonuçlara sebebiyet verir. Aile içi iletişim için biraz çaba gösterdiyseniz bile asabi davranışlarınız yüzünden yıkıcı hale gelir. Ve tüm enekler boşa gider. Doğruluk, dürüstlük, şefkat ve merhamet gibi güzel duygular aile içinde kazanılır. Aile kişiyi toplumsal yaşama hazırlayan bir okuldur.

Bu yüzden aile çok önemlidir. Okul görevi gören ailede anne ve babalar çok fazla yükümlülük düşmektedir. Bunun için Aile içi iletişime çok önem vermeliyiz. Unutmamalıyız ki, bugünün çocukları yarını bireyleri olacak. Ve bizim öğrettiklerimiz doğrultusunda hayatlarına bir yol çizeceklerdir. Ve şunu da unutmamak gerekir ki, ne ekersek onu biçeriz. Aile içi iletişime önem verelim.

Sitemizi devamlı ziyaret etmeye özen gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi