Akide Şekeri Örgü Yelek Modelleri Yapımı

Akide şekeri örgü yelek modelleri yapımı adı şeker bir örnek sizlerin beğenisini beklemektedir. Yelek modeli için örnek arayan hanımlarımıza güzel farklı bir çalışma olabilecektir. Yapılışı video anlatımlı olarak sizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Özellikle yeni öğrenen hanımlarımız için video anlatımları nasıl yapılacağı örneğin aşama aşama yapılmasında fayda sağlamaktadır. İster yelek yapımda veya farklı örgü modellerinde kullana bilirsiniz.

Akide şekeri örgü yelek modelleri istediğiniz ip seçebilir renk tonları tamamen sizlerin beğenisine kalmıştır. Seçtiğiniz ipin kalın ve ince oluşuna göre şiş tercih etmenizde örgü modelinizin daha güzel olmasını sağlayacaktır. Yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolaylık diliyorum hoşçakalın..

Akide Şekeri Örgü Yelek Modelleri Yapımı

Akide Şekeri Örgü Yelek Modelleri

Malzemeler herhangi bir yelek ip tercih edebilirsiniz.

4 Numara şiş tercihi

Model 6 nın katları hesaplanır kurulur. Beden ölçüsüne göre her bir motif için 6 ilmek atılır. Kenar ilmekleri isteğe göre eklenip model bu şekilde kurulup ilmek şişe atıldıktan sonra ister haraşo lastik ister birebir lastikle başlanıp örülür. 1 sıra ters 1 sıra düz 1 sıra ters örüldükten sonra 4.sırada model kurulur. Kenar ilmekler örülür. 1 ilmek içinden şişe 3 kez dolanır düz örülür 5 ilmek üzerine bu işlem yapılır. 6. İlmek içinden 5 ilmek çıkartıp düz örülür.ilmek sayısı kadar tekrarlanır sıra tamamlanır.

Model 2. Sırada 3 dolayarak örülen 5 ilmek boyları uzatarak diğer şişe alınıp tekrar örülen şişe takılıp ters örülüp bir ilmek yapılır. Sıra bitimini bu şekilde tamamlanır. 1 sıra düz 1 sıra ters örülür. 2 modelde kaydırma işlemi yapılır. Örnek 2 sıra dan oluşmakta sıraları takip ederek model kurumu yapılır. Detaylı yapılış için video anlatımını izleyerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin..

Örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Akide Şekeri Örgü Yelek Modelleri Yapımı VİDEO ANLATIM

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ