Akneleri Buharla Kökten Yok Edin

Akneleri Buharla Kökten Yok Edin

Cilt sorunları denince akla ilk gelenlerden biri akne oluyor. Ciltte akne oluşmasının sebepleri arasında genetik miras, cildin aşırı yağlı olması, tüketilen gıdalar, kirli hava, doğru cilt temizliğinin yapılmamasını sayabiliriz. Akneden kurtulmak için çeşitli ilaç ve kozmetik ürünler olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ancak akne gideren ilaçlar, sizi belki akne sorununuzdan kurtarabilir ama aynı zamanda cildinizi kurutabilir, cildinizde farklı renklerin oluşmasına sebep olabilir veya cildinizi fazlasıyla tahriş edebilir. İşte bu yüzden doğal yöntemler uygulayarak akne probleminden kurtulabileceğinizi hatırlatmakta fayda görüyoruz. Şimdi hep birlikte akneleri buharla yok etme yöntemini inceleyelim dilerseniz.

*İşe, yüzünüzü buharla temizlemek için hazırlamakla başlamalısınız. Öncelikle saçlarınızı iyice geriye doğru toparlayın ki rahat çalışabilin. Uygun bir cilt temizleyicisini parmaklarınızla dairesel hareketler yaparak cildinize yayın. 1-2 dakika ovalamadan masaj yaparak temizleyiciyi yedirin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Temiz bir havluyla çok bastırmadan kurulayın.

*Antibakteriyal veya antiseptik özellikleri olan hafif yağlardan birini seçin. Bizim size önerimiz lavanta, calendula yani aynısefa, kekik veya nane olacaktır.

*Buhar uygulaması için suyunuzu kaynatın ve orta büyüklükte bir plastik kaba dökün. Kabı üzerine rahatça eğilebileceğiniz bir yere koymanızda fayda var, çünkü bir süre üzerine eğilmeniz gerekecek. Kaynamış suyun içine seçtiğiniz yağdan birkaç damla ekleyin.

*Başınıza büyükçe bir havlu örterek buharın direk yüzünüze gelmesini sağlayın. Uygulama sırasında gözlerinizin zarar görmemesi için kapalı tutmanızda fayda var hatırlatalım. Yüzünüzü sudan en az 30 cm uzakta tutarsanız herhangi bir yanma sorununu da engellemiş olursunuz. Yüzünüzü 10 dk buhara maruz bırakın, arada derin nefesler alarak bedeninizi de rahatlatabilirsiniz.

*Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla yumuşak hareketlerle kurulayın. Saf Hindistan cevizi yağı cilt için en iyi nemlendiricidir. Son olarak cildinizi doğal bir nemlendirici ile masaj yaparak nemlendirin ve bakımınızı tamamlayın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ