Anne ve Çocuk Ürünleri Fuarını Sizler için Ziyaret Ettik

Anne ve Çocuk Ürünleri Fuarını Sizler için Ziyaret Ettik

Anne ve Bebek Ürünleri Fuarı etkinlik

Merhabalar Sevgili Anneler ve Babalar siz değerli ziyaretçilerimiz için İstanbul Fuar’da düzenlenen 2015 Anne ve Çocuk Ürünleri Fuarını gezdik, fuar ile ilgili gördüklerimiz, tecrübeleri, tavsiyeleri, yeni çıkan ürünleri anlatmaya çalıştık. Umarız işinize yarayacak bir yazı olmuştur.

Fuar da neleri beğenmedik;

1-Anne ve Çocuk ürünlerinin satışını yapan firmalar ve internet siteleri çok yoğun katılımda olmasına rağmen, kendimizi bir pazar tezgahlarında bulur gibi olduk. Biz davetli olduğumuz için girişte ücret vermedik ancak. Giriş ücreti (10TL) alınması bana çok saçma geldi.

2-Fuara anneler, babalar ve çocukları yoğun bir katılım vardı, çok kalabalıktı, annelerin bebekleri ile dolaysıyla bebek arabaları ile gelmesi muhtemel bir durum ancak fuar stant araları çok dar ve sıkışıktı. Cevizlibağ Metrobüs durağında metrobüs bekler gibi. Bebek arabaları ile herkes birilerinin ayaklarını ezdi diyebilirim.

3-Fuara en çok hamile bayanlar katılmıştı. Çok basık bir havası vardı hamile bayanları hiç düşünülmemiş gibi durum sezdim. Çocuk etkinliği olarak sadece bir gösteri yeri vardı. Daha doğrusu fuar alanı küçüktü.

4-Her şey çok pahalıydı, sadece baktık çıktık desem yerinde bir kelime olur.

 

Fuar da neleri beğendik;

1-Fuara yoğun ilgi olmasını çok beğendik.

2-Anne ve Bebek, Çocuk ürünlerinin hepsinin bir arada olması, aradığınız her şeyi bulabilmeniz güzel.

3-Çocuk eğitimi ve doğal, organik kıyafetten, oyuncaklara, sağlıklı beslenmeye kadar çeşitli stantların olması iyiydi.

4- Hiç yoktan bir etkinlik alanı vardı. En azından düşünmüşler.

 

Fuar da neler gördük ?

Fuarda en başta ilgi görenlerin arasında Bebek arabaları, Pusetler vardı çeşitli markaların, kullanım kolaylığı ve pratikliği aynı zamanda sağlamlığa önem verildiği görünüyor. Fiyatlarının yüksek olmasından dolayı alamasanız bile satın alabilmenizde karar vermede yardımcı olacaktık.

bebek arabaları ve pusetler

Fuarda en yoğun stant online alışveriş siteleriydi, annelerin güvenini kazanmak için bire bir iletişim halindeydiler, aynı zamandan çeşitli eğitim dergisi ve anne bebek dergileri de mevcuttu.

internet siteleri yoğunlukta

Kiraz Çekirdeğinden Bebeklerin Gazını çıkartma yöntemi

Kiraz Çekirdeğinden Bebeklerin Gazını çıkartma yöntemi Kiraz Çekirdeğinden Bebeklerin Gazını çıkartma yöntemi1

Anne Bebek Minderleri de hamile hanımlar tarafından ilgi gören bir ürün oldu, hele ki şimdi çok amaçlı kullanılan bebek minderleri daha çok talep ediliyordu, fiyatını merak edenler için 25TL’dir.

Anne bebek minderi Anne bebek minderi1 Anne bebek minderi2

Günümüzde çocuk pedagojisinin önemi anlatılmakta ve bu ve buna benzer çeşitli konuları içerisinde barındıran eğitim kitapları, dikkat eksikliği, montessori eğitim etkinliği kitapları.

çocuk eğitimi üzerine çeşitli kitaplar

Çizgi film kahramanları şirinler ve oyuncakları

Çizgi film kahramanları şirinler ve oyuncakları

Organik Oyuncaklar !

Oyuncağın organiği olur mu ? demeyin oluyormuş Bizlerin çocukken oynadığı ve maddi imkansızlık ile yapılan ahşap oyuncakların popüler olduğunu gördük. Üstelik boyasında bile zararlı bir madde bulunmayan ahşap oyuncaklar. Eksisi ise en küçük oyuncak 50TL den başlıyor. Suda batmayan ahşap gemi, Çekerek yürüyen tırtıl gibi bir çok oyuncaklar.

Kız ve Erkek Kapı Süsleri ve Yazıları

Bebek Yatakları ve ahşap odaları

Kız ve Erkek Çocuk Bereleri ve Eldivenleri

El işleri ve Bez Pastalar

Oyun Çamuru !

İsmini ilk defa duymuş olabilirsiniz ancak bende ilk olarak hiç dikkat etmeden stant önünden geçtin sonraları tekrar baktığımda bilgilimiz karadenizliler bilir çok koyu kıvamda kırmızımsı çamurlar olur ya işte öyle bir çamur yine %100 organik ve oyun hamuru gibi kanserojen bir madde bulunmuyor, kapalı bir şekilde muhafaza ederseniz 1 yıl kadar kullanılabilir. Bir adet OYUN ÇAMURU, GUAJ BOYA SULU BOYA FIRÇASI VE VAZO HEPSİ BİRLİKTE 25TL. İlk sıralar çocuğunuz oyun çamuru ile oynamak istemese bile zaman zaman alışıyor. Ayrıca tavsiyemiz bu oyunu oynarken etkinlik önlüğü kullanmanızı tavsiye ederiz.

Acizane gördüklerimi ve bildiklerimi bire bir, dos doğru bir şekilde anlatmaya çalıştım umarım yazımız hoşunuza gider. Aileniz ile birlikte mutlu bir hayat geçirmeniz duası ile .. Allah’a emanet olunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ