Canım Anne

Annem Benim Dünyam

Annem Benim Dünyam

Cennet annelerin ayakları altındadır. Ne güzel bir sözdür. Ne yaparsak yapalım annelerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Biz ne kadar büyüsek de annelerimizin gözünde her zaman küçük bir çocuğuzdur. Bir annenin çocuğu olduktan sonra kendi hayatlarından vazgeçip bütün hayatlarını çocuklarına göre yönlendirip kendi hayatlarında büyük fedakârlıklar gösterirler.

Canim annem hayattaki bütün zorluklara çocuğu için göğüs gerer, çocuğunun mutluluğunu ister Yemezler yedirirler, giymezler giydirirler. Hasta olunca çocuğuyla sabahlara kadar uyumazlar. Çocuğunun ne hissettiğini ne düşündüğünü yüzlerine bakıp anlarlar.

annenin-fedakarligi

Canim annem dokuz ay bir çocuğu taşır ona öyle bağlanırlarken çocuğundan ayrılmak çok zor gelir. Gün gelip çocuk büyüyüp okula başlayınca çocuğundan ayrılmak bile bir anneye çok ağır gelir ayrı gecen saatler bile anne için çekilmez bir hal alır buna zamanla alışsada annenin akli her daim çocuğundadır. Annemiz hayattayken onların değerini bilip el üstünde tutmalıyız kişiyi karşılıksız sevebilen tek kişidir annelerimiz. Annelerimiz her zaman el üstünde tutmalıyız. Elimizden geldiği kadar annelerimizin yanında olmalıyız. Annelerimizin bizim üzerimizdeki haklarını fedakarlıklarını hiç bir zaman unutmamalıyız. Onlar yaşlandığında da onlar biz çocukken bize nasıl baktılarsa bizde bir çocuğa nasıl bakıyorsak onlarada öyle bakmalıyız.

anne-cocuk-arasindaki-bag

Haberlerde sıklıkla annesine işkence eden annesini döven çocukların haberlerini ibret alarak okuyoruz. İçinde azıcık insani duygu taşıyan hiçbir evlat annesine asla böyle bir kötülük yapmaz. Her ne kadar istisnai bir durum olsada böyle cani evlatlarda olabiliyor. Onlar namında bütün annelerden de özür dilememiz her çocuğun borcudur.

Canim annem, her türlü güzelliği hak ediyor annelerimize olan borcumuzu ödemenin en iyi yolu onlara karşı hayırlı, anlayışlı, özverili, saygılı birer evlat olup sevgimizi sonuna kadar gösterebilmeliyiz. Annem benim dünyam…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi