Bebekler Ne Zaman Yürür? Bebekler Neden Geç Yürür?

Anne babalar üzerine titrediği çocuklarının büyüme sürecinde her evresi çok önemlidir. Dikkatle ve özenle takip edilen bebeklerin büyüme aşamalarından biri de ne zaman yürüyecekleridir. Bebekler ne zaman yürür sorusunun çokça sorulmasının nedeni de budur. Genellikle bir bebek yürümeden önce emeklemeye, daha sonra da sıralama olarak bildiğimiz tutunarak yürümeye başlar. Peki, bebeklerin normalden daha erken yürümesi için anne babanın yapabilecekleri var mıdır? Bebeğin normal yürüme yaşı ne zamandır? Bu soruların cevapları yazının devamında…

Bebekler Ne Zaman Yürür

Bebekler Ne Zaman Yürür?

Bebeğinizin her yaptığını duygulanarak takip edersiniz. İlk gülücüğü, ilk çıkarttığı sesler, verdiği ilk tepkiler tüm ebeveynler için önemlidir. Bebekler ne zaman yürür diye de merak edilir. aslında her çocuğun gelişim sürecinde kaydettiği aşamalar farklıdır. Bunda fiziksel ve zihinsel özellikleri etki eder. Bazı çocuklar erken yürürken, bazıları biraz daha geç yürüyebilir. Ancak genel olarak bebeklerin büyük bir çoğunluğu 11 aylık ile 14 aylık arasında yürürler. Bebeğin yürüyeceğinin ilk belirtisi emeklemeye başlamasıdır. Bebeğiniz yerde emekliyorsa yakında yürüyecek demektir. Bir süre sonra da eşyalara tutunarak ayağa kalkmaya başlar. Ancak bu dönemde ellerini bırakmaya çok da cesareti yoktur. Bu süreçte anne bazı görevler düşer.

Bebekler Neden Geç Yürür

Bebekler Neden Geç Yürür?

Bebekler ne zaman yürür sorusu 11 – 14 aylık arasında yürüdüğü şeklinde cevaplanır. Bebeklerin geç yürüme sebepleri için mutlaka bir çocuk doktoruna başvurmanızı tavsiye ederiz. Bu sebepler bazı durumlarda fiziksel, bazen de zihinsel olabilir. Bebeğiniz ayakta durmaya başladığında ona yürümesi için elinizle destek vermeniz, cesaretlenmesi için teşvik etmeniz gerekir. bebeklerin refleksleri henüz tam olarak gelişmediğinden adım attıklarında düşme ihtimalleri vardır. Bu ihtimal onları korkutur ve yürümeleri gecikebilir. Bebekler neden geç yürür diye soranlar için belirtmek gerekirse; adım atmaya başlayan bebeğin yanında bağırılması, yüksek sesle sevinç gösterisinde bulunulması da korkmalarına neden olabilir.

Misvak Diş Beyazlatır mı? Misvak Faydaları başlıklı yazımızı da sizler için hazırladık.

Çocuklar Ne Zaman Yürür
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ