Göğüs Ucu Çatlakları için Ne Yapılır?

Annelerin emzirme dönemlerinde en önemli sorunlarından biri olan göğüs ucu çatlakları ağrılı olmaları ve acı vermelerinden dolayı can sıkıcıdır. Göğüs ucunda bebeği emzirmeden dolayı oluşan çatlaklar bazı anneleri sütten kesmeye kadar götürür. Bu çatlakların nedeni bazen bebeğin emzirme pozisyonunun yanlış olmasından, bazen de annenin cildinin hassaslığından olur. Piyasada her ne kadar göğüs ucu çatlağı ile ilgili pek çok ürün satışta olsa da bunlar anneye ve bebeğe zarar verebilecek nitelikte olabiliyor. Bebeğini emziren annelerde göğüs ucu çatlakları için evde doğal yöntem olarak ne kullanılır?

Göğüs Ucu Çatlakları

Göğüs Ucu Çatlakları Neden Oluşur?  

Göğüs ucu çatlakları nasıl geçer diye merak edenler bu konuyu internette de araştırırlar. Canimanne.com olarak merak edilen yüzlerce konu gibi bu konu ile ilgili de takipçilerimizin taleplerini karşılıyoruz. Merak edilen konulardan biri olan Kavun Kabuğu Neye Yarar? Kavun Kabuğu Faydaları başlıklı sayfamız da ilgiyle okunmaktadır. Bugün ise kadınlar tarafından sıkça merak edilen göğüs ucu çatlağı konusuna değiniyoruz. Bu çatlaklar komple göğsün ucunda ya da daha dar bir alanda oluşabilirler. Göğsünde çatlak olan anneler bebeklerini sağlıklı ve rahat bir şekilde emziremezler. Ayrıca çatlaklarda mikroplar da barındığından iltihaplanma olabilmektedir. Bu sorun göğüsteki süt kanallarının tıkanmasından doğar.

Göğüs Ucu Çatlağı

Göğüs Ucu Çatlakları Nasıl Geçer?

Göğüs ucu çatlakları için çoğu zaman satılan kremler tercih edilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken kullanılan kremin kesinlikle organik olması gerektiğidir. Göğüs ucu çatlağı için ayrıca zeytinyağı da fayda etmektedir. Zeytinyağı vücudun diğer bölgelerinde oluşan yara ve deformasyonlara iyi geldiği gibi göğüs ucu çatlaklarında da kullanılır. Hamileyken göğüs uçlarına zeytinyağı sürmeye başlayan kadınlarda doğumdan sonra bu çatlaklar daha az görülür. Göğüs uçlarını emzirmeden önce anne sütü ile silmek de fayda edebilir.

Meme Ucu Çatlakları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ