Balık Yağı Kullanmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Balık Yağı Kullanmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Balık yağı kullanmak hücrelerimiz için çok önemlidir. Balık yağında bulunan Omega 3 yağ asitleri hücrelerin dış zarının yapısında bulunur ve hücreleri güçlendirir. İhtiyacımız olan protein, mineral ve vitaminlerin yeterli düzeyde hücre içerisine girebilmeleri için hücre zarımızın geçirgen özelliğini koruması gerekmektedir. Balık yağı kullanmak hücre zarının ihtiyaç duyduğu yağ asitlerini karşılayacağı için geçirgenliğini de korumuş olur. Tüm beden sağlığınız için balık yağı kullanımı gerekmektedir.

Canimanne.com sağlık kategorimizdeki faydalı içerikler için diğer sayfalarımızı ziyaret etmenizi öneririz. Yüzlerce faydalı bilgiye bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Guava Meyvesi Nedir? Guava Meyvesi Faydaları başlıklı yazımızdan da çok şey öğrenebilirsiniz.

Balık Yağı Kullanmak

Balık Yağı Kullanmak Neye Yarar?

Oksidasyon oluşumu önlenmiş balık yağı kullanmak sağlığınız için oldukça önemlidir. Çocuklarda balık yağı kullanımı zihinsel gelişim açısından faydalıdır. Ancak doktorunuza danışarak onun önerileri doğrultusunda başlamalısnız.

  • Oksidasyon farklı formda üretilen balık yağları kullanıldığı anda oksijenle temas eder.  Bunun yanı sıra ışık, içerisindeki metal miktarı ve su içeriği, maruz kaldığı sıcaklık, açılmasıyla kullanılması arasında geçen süre gibi balık yağının kalitesini etkileyici faktörler ile oluşan bu duruma oksidasyon denir.
  • Oksidasyondan koruyabilmek için soğukta ve karanlıkta saklamalısınız.
Balık Yağı Nasıl Kullanılır

Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Balık yağı kullanmak için olması gereken kullanım koşulları;

  • Kullanım süresi: Bir sınırlama yoktur fakat düzenli kullanılırsa beynimiz başta olmak üzere tüm organlar için oldukça faydalıdır.
  • Kullanım dozu: 2 ve 18 yaş aralığı için günlük 250 mg alınması fayda sağlayacaktır.

Hangi mevsimlerde balık yağı kullanmak doğrudur?

  • Balık yağı kullanımı için bir mevsim zorunluluğu yoktur. Her mevsimde düzenli olarak kullanılabilir.
  • Yaz aylarında balık yağı kullanma isteyenler özellikle tek tek paketlenmiş ürünleri tercih etmelidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ