Baş Ağrısına Doğal Çözümler

Baş Ağrısına Doğal Çözümler

Baş ağrısı çoğu kişinin ortak sorunudur. Bazen yorgunluktan, bazen strese bağlı olarak baş ağrısı olabilir. Her insanın belli zamanlarda yaşadığı ortak sorunlardan biridir. Başınız ağrıdığında hemen ilaca sarılmak yerine doğal çözümleri denemek en doğrusu olacaktır.

Baş ağrısı için doğal çözümler şu şekildedir:

Bir tane limonu bir bardağa sıkın ve içerisine birkaç dal nane ekleyin ve bir süre bekleyin. Ardından bir bez veya mendili bu suyun içerisine batırıp alnınıza koyun. Bu işlemi her 15 dakika da bir yenileyin. Kısa süre içinde baş ağrınızın geçtiğini veya hafiflediğini hissedeceksiniz.

Çok etkili olan kokular bazen güzel olsa bile baş ağrısına sebep olabilmektedir. Sizde aynı yöntemi koku duyunuzu kullanarak baş ağrınızı geçirebilirsiniz. Nane yağı veya migren taşı koklayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Sıcak su dolu bir kabın içerisine ayaklarınızı koyunuz. Ensenize ise buz torbası koyunuz. Sıcak soğuk dengesi kan akışını hızlandırdığı için baş ağrınıza iyi gelecektir.

Bir miktar buzu avucunuzun içerisine alıp bütün kuvvetiniz ile sıkınız. Ellerinizin donduğunu hissedecek kadar bekleyiniz. Baş ağrısı için en pratik yollardan biri de budur.

Baş parmak ile işaret parmağınızın tam ortasına gelen kısmını sıkınız. Ağrı eşiğinin yerini değiştirmek baş ağrınıza iyi gelecektir.

Bir kalem bile baş ağrınızı geçirmeye iyi gelecektir. Kalemi dişlerinizin arasına sıkıştırın ancak tüm kuvvetiniz ile ısırmayın. Bu yöntemde baş ağrınızın geçmesine oldukça iyi gelecektir.

Kuruyemişler arasında çiğ badem baş ağrısı için iyi bir ilaçtır. Başınız ağrıdığında yerseniz baş ağrınızın hafiflediğini hissedersiniz.

Bitki çaylarından kasımpatı çayı baş ağrısı için doğal bir ilaçtır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ