Basit Tığ Oyaları

  Yazma oyaları şıklığı ve rengarenk desenleri ile çeyiz sandıklarını şenlendirmeye eskiden beridir devam etmektedir. Günümüzde de el emeği ürünlere verilen değerin artması ile beraber birbirinde farklı ve şık modeller ile karşımıza çıkmakta halan daha varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Oya modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan modeller olduğu gibi aynı zamanda da birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde bulunmaktadır. Bunun dışında ise tığ işi oyalar olduğu gibi

aynı zamanda iğne oyaları, mekik oyaları da bulunmaktadır. Bu türlerden en çok tığ oyaları tercih ediliyor olsa da günümüzde iğne oyalarına karşı büyük bir eğilim olmaya başlamıştır. Tığ oyaları yeni modelleri ve örnekleri ile değişen modaya ve yazmalara ayak uydurmaya devam etmekte ve kadınların ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Tığ oyaları eskiden beridir yapılan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Yapılan oyalar yazmaların rengine ve desenine uygun olarak seçilmekte ve yapılmaktadır. Zor ve ağır oyalar olduğu gibi basit ve kolay oyalarda bulunmaktadır. Yeni başlayanlar için biraz zor gibi gözükse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Yeni başlayanlar basit oya örneklerine bakarak fikir sahibi olabilirler.

Yeni oya örmeye başlayanlar için sitemizde basit tığ oyaları bulunmaktadır. Burada bulunan resimli anlatımlı görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda günümüzde ağır model ve örneklerden daha çok basit ve ince oyalar daha fazla dikkat çekmekte ve rağbet görmektedir. Sizlerde basit ve ince oyaları şık ve farklı yazmalara, tülbentlere yaparak şıklığınıza şıklık katabilir ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ