Bebeğiniz İçin Temizlik ve Bakım

Bebeğiniz İçin Temizlik ve Bakım

BEBEĞİNİZ İÇİN TEMİZLİK VE BAKIM

Bebeğiniz canınız, hayatta her şeyi göze alabileceğiniz en kıymetli varlığınız. Onunla ilgili olan her şey sizin için çok önemlidir. Her ihtiyacını ince eler sık dokursunuz. Araştırmacı anneler iyi bilir ki, bebeklerin en önemli ihtiyacı annesidir. Çünkü onun ne istediğini, ne sebeplerden ağlayabileceğini en iyi anneler bilir.

yeni dogan-bebekler

Bir bebeğin ağlamasının en başlıca nedenleri arasında genel temizlik ihtiyaçları yer alır. Altının değişmesi, ılık bir banyo yaptırılması ve masaj ile rahatlatılması bebeğinizin en temel ihtiyaçlarındandır. En başta anne ve bebek arasındaki bağın kuvvetlenmesinde de önemli rol oynar. Bebeğiniz için temizlik ve bakım konusunda neler yapabiliyorsunuz?

bebek-icin-bakim-vetemizlik

Saçlar ve Tırnaklar

Bebeğinizin kendine zarar vermemesi adına yapılabilecek en önemli şeylerden biri tırnaklarının düzenli olarak kesilmesidir. Bu işlem için onun kendine ait bir tırnak makası olmalıdır. Zaten ona özel olan bu gereç onun için özel üretilmiş küçüklüğe sahiptir. Üzerinden hafifçe kesebilirsiniz. Derin kesmemeniz için eğer elini kaçırması söz konusu ise, bu işlemi uyurken yapmanız yerinde bir karar olacaktır.

newborn baby bath in blue bathtub

Bebeğiniz için temizlik ve bakım ihtiyacı olarak saçlarının temiz tutulması diğer önemli konudur. Halk arasında konak olarak bilinen saçtaki kepeklenme durumu için, doğal zeytinyağı  ile yumuşak bir fırça yardımıyla, banyo öncesinde geriye tarayarak bakım yapabilirsiniz. Aynı işlem için bebe yağını da tercih edebilirsiniz.

bebek-temizligi

Masaj Bebek Anne İletişiminde Önemlidir

Bebeğiniz için temizlik ve bakım konusunda yapabileceğiniz masaj, onu hem rahatlatacak hem de iletişiminizi ve duygusal bağınızı kuvvetlendirecektir. Bebekler sevgi dolu özel varlıklardır. Annenin yumuşak hareketlerle, kaliteli bir bebek yağı ile yapacağı masaj onları hem rahatlatır hem anneye olan duygusal ihtiyacını önemli ölçüde karşılamasını sağlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ