Canım Anne

Bebeğiniz Ne Demek İstiyor?

Bebeğiniz Ne Demek İstiyor?

Bebeğiniz ne demek istiyor?

Bebek dili aslında dünyanın en kolay dilidir. Size ne yapmak ya da yapmamak istediğin, derdini en kolay ve dolandırmadan anlatan en özgün varlık bebeklerdir. Bebekler için tek bir kelime vardır “ingaaaaaa”. Fakat bu kelime aslında birçok anlama gelebilir ve bunun için tonlamaları kullanırlar. Şimdi bebeğiniz ne demek istiyor bakalım.

bebeğin-yuz-ifadeleri

İnga 1; bebekler aslında en temiz insanlar arasında yer alabilecek kadar temizlik konusunda hassas olabilirler. Genellikle altları pis ise ağlamaya başlarlar bunu bacaklarını toplayarak gösterebilirler. Genellikle bacak toplama ya da karna çekme gaz sancısı olduğu anlamına da gelmektedir. Eğer bunu ıkınarak yapıyorsa gaz sancısı vardır ya da o an kendine göre büyük insanlık için küçük bir iş başarmak üzeredir. Eğer ağlıyorsa ve bacaklarını anlamsızca oynatıyorsa altı pistir ve bundan son derece rahatsız olmuştur. Bebeğiniz ne demek istiyor ağlama boyutu ile anlayabilirsiniz.

bebek-dili

İnga 2; karnı aç olabilir. Karnının aç olduğunu elini ağzına götürmesinden ve ağız bölgesine ne değerse değsin meme sanarak aranmaya başlamasından anlayabilirsiniz. Bebeğinizin açlık barajı yüksekse hem şanslı hem de şanssızsınız. Çünkü çok uzun süre aç kaldıklarında kan şekerleri düşer ve bayılmalarına sebep olur.

bebek-ne-demek-istiyor

Bu açıdan bakıldığında şanssızsınız fakat aç olduğunu fark ettiniz fakat o an doyurmaya uygun alana ya da süreye sahip değilsiniz ve bebeğiniz açlığa dayanamadığı için ağlama nöbetlerini çekmek zorunda kalırsınız.

bebek-gulumsemesi

İnga 2; gaz sancısı. Daha öncede belirttiğim gibi gaz sancısı en acılı ağlamaların başlangıcıdır. Yetişkinlerin bile sorun yaşadığı ve çok acı çektiği gaz sancısı bebekler için kat be kat daha zordur. Gaz sancısı çektiklerinde ayaklarını karınlarına doğru çekerler ve acı ile bağırırlar. Ağlamaktan çok inleme gibi bir sestir bu. Bebeğiniz ne demek istiyor vücut dili ile de anlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi