Bebeğiniz Ne Demek İstiyor?

Bebeğiniz Ne Demek İstiyor?

Bebeğiniz ne demek istiyor?

Bebek dili aslında dünyanın en kolay dilidir. Size ne yapmak ya da yapmamak istediğin, derdini en kolay ve dolandırmadan anlatan en özgün varlık bebeklerdir. Bebekler için tek bir kelime vardır “ingaaaaaa”. Fakat bu kelime aslında birçok anlama gelebilir ve bunun için tonlamaları kullanırlar. Şimdi bebeğiniz ne demek istiyor bakalım.

bebeğin-yuz-ifadeleri

İnga 1; bebekler aslında en temiz insanlar arasında yer alabilecek kadar temizlik konusunda hassas olabilirler. Genellikle altları pis ise ağlamaya başlarlar bunu bacaklarını toplayarak gösterebilirler. Genellikle bacak toplama ya da karna çekme gaz sancısı olduğu anlamına da gelmektedir. Eğer bunu ıkınarak yapıyorsa gaz sancısı vardır ya da o an kendine göre büyük insanlık için küçük bir iş başarmak üzeredir. Eğer ağlıyorsa ve bacaklarını anlamsızca oynatıyorsa altı pistir ve bundan son derece rahatsız olmuştur. Bebeğiniz ne demek istiyor ağlama boyutu ile anlayabilirsiniz.

bebek-dili

İnga 2; karnı aç olabilir. Karnının aç olduğunu elini ağzına götürmesinden ve ağız bölgesine ne değerse değsin meme sanarak aranmaya başlamasından anlayabilirsiniz. Bebeğinizin açlık barajı yüksekse hem şanslı hem de şanssızsınız. Çünkü çok uzun süre aç kaldıklarında kan şekerleri düşer ve bayılmalarına sebep olur.

bebek-ne-demek-istiyor

Bu açıdan bakıldığında şanssızsınız fakat aç olduğunu fark ettiniz fakat o an doyurmaya uygun alana ya da süreye sahip değilsiniz ve bebeğiniz açlığa dayanamadığı için ağlama nöbetlerini çekmek zorunda kalırsınız.

bebek-gulumsemesi

İnga 2; gaz sancısı. Daha öncede belirttiğim gibi gaz sancısı en acılı ağlamaların başlangıcıdır. Yetişkinlerin bile sorun yaşadığı ve çok acı çektiği gaz sancısı bebekler için kat be kat daha zordur. Gaz sancısı çektiklerinde ayaklarını karınlarına doğru çekerler ve acı ile bağırırlar. Ağlamaktan çok inleme gibi bir sestir bu. Bebeğiniz ne demek istiyor vücut dili ile de anlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ