Yazlık Şapka Yapımı

Yazlık Şapka Yapımı

Yazlık şapka yapımı en güzel şapka modellerini siz değerli takipçilerimize sunuyoruz. Yapım aşamaları video anlatımlı olarak sitemizde mevcuttur. Sitemizi ziyaret edebilirsiniz..

Yaz aylarında en güzel aksesuarlar arasında şapka modelleri olmaktadır. Kıyafetlere uygun şapka modelleri oldukça tercih edilmektedir. Özellikle kız çocukları için şapka kullanımı vazgeçilmez olmaktadır. Modellerimi inceleyerek en güzel şapkaları uygulayabilirsiniz.

Şapka modelleri, tığ işi, yazlık şapka yapımı örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Yazlık Şapka Yapımı

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı

Yumuşak kağıt ip kullanılmıştır.

10/12 yaş grubuna uygundur.

4,5 mm tığ kullanımı

Sihirli halka yaparak başlıyoruz. İçine 6 sık iğne yapıyoruz. Aynı noktaya iki defa batıp ikinci sırayı tamamlayalım. Arttırma tekniği ile devam ediyoruz. Bir çift bir tek sık iğne uygulaması ile devam ediyoruz. İki tek iki çift yapıp bu sıramızı da tamamlayalım. Üç tek bir çift olarak istediğimiz ölçüye gelene kadar örelim. Her sıra üç tekler artarak devam etmektedir. Toplamda 12 sıra olacaktır. Baş çevresi 53 santim olarak yapılmıştır modelimiz. Detaylı anlatım için videomuzu izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Malzemeler

Yaklaşık 150 gram kağıt ip

2.5 Numara tığ, 3.5 numarada kullanabilirsiniz.

Süslemek için yapay kiraz

Yaş aralığı 3,4,5,6,7,8 yaşa kadar bu ölçüler olur daha büyük veya küçük için bir sıra artırma yapılabilir veya başlangıç 2 sık iğne az veya çok yapılabilir.

Yapılışı sihirli halka yapalım 1 ci sırada 10 tane sık iğne 2 ci sıra 20 sık iğne 3 ci sıra 1 çift 1 tek batıyoruz. 4 cü sıra da 1 çift 2 tek 5 ci sıra da 1 çift 3 tek 6 cı sıra da 1 çift 4 tek 7 ci sıra da 1 çift 5 tek 8 ci sıra da 1 çift 6 tek 9 cu sıra da 1 çift 7 tek 10 cu sıra da 1 çift 8 tek şeklinde sık iğne yapıyoruz artırmaları bitirip normal her gözenekten 1 tane sık iğne yapıyoruz 13 sıra boyuncu artırma sonrası yükseklik 10-11 cm

Kenar yelpaze yapımı 1 gözenek atlayarak 2 ci gözeneğe 5 tane 2 li trabzan yapalım 1 atla 2. içine 5 tane 2 li tarabzan 2 ci sıra birleştirme noktasında birleştirip önceki sırada 5 tane trabzan yapmıştık 3. trabzana batarak sık iğne yapıyoruz önceki sırada sık iğneye batarak yeni bir yelpaze yapıyoruz bu işlem sürekli tekrarlayarak istediğiniz büyüklükte yapabiliriz ben 10 cm yaptım son olarak sık iğne ve yelpaze birleşiminde iğne yardımı ile ipimizi takıp kirazları dikip bitiriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ