Bebek Kıyafetleri İçin Renk Önerileri

Bebek Kıyafetleri İçin Renk Önerileri

BEBEK KIYAFETİNDE TERCİH EDİLEBİLECEK RENKLER

Bebek bekleme duygusunu ilk kez de defalarca tatsanız hep aynı heyecana sahip olunur. A’dan Z’ye bütün ihtiyaçlarını ve gerekli malzemeleri aynı hevesle hazırlayıp, tatlı telaşlara bürünülür. Bu tatlı telaşlardan birisi ise cinsiyetine göre renk seçenekleri.

bebek-kiyafetler

Aslında bu noktada ayırıcı renk olarak kabul edilen pembe ve mavi renklerinin dışında cinsiyeti fark etmeksizin her renk kullanılabilir. Bebek kıyafetleri için renk önerileri bu seçenek çok geniş bir yelpazede yer aldığından dolayı ebeveynin kimi zaman kararsız kaldığı kimi zaman net olduğu ancak daima üzerinde durduğu noktalardan yalnızca bir tanesi.

bebek

Bebeğin cinsiyetine göre renkler

Bebek kıyafeti için renk önerileri cinsiyetine göre de kimi zaman farklılıklar gösterir. Biz mümkün olduğunca özellik ile yeni doğumlarda tulumlar alırken mavi rengi erkeğe pembesini ise kıza alırız. Zaten yakışanda budur. Ancak gardırobu yalnızca bu renkler ile doldurmak olmaz. Bunun yanı sıra renk alternatifleri lazım. İşte bu noktada örneğin erkeğe seçilebilecek renkler arasında yeşil, kırmızı, beyaz, turuncu, gibi tonlar vardır. Bunun yanı sıra kızlar için aynı şekilde kırmızı sarı beyaz tonları tercih edilebilir.

bebek-kıyafet-renleri-nelerdir

Kız çocukları için yumuşak erkek çocukları için canlı renkler

Bu anlamda bir ton ayrımı yapmak gerekir ise kız çocukları için uygun olan tonlar yumuşak ve soft renklerdir. Pudra pembesi, beyaz, krem, soft yeşil ve turuncu tonları bu renk seçeneklerine örnek olarak gösterilebilir. Öte yandan erkek çocuklar içinse kız çocuklarının aksine daha canlı renkler tercih edilmeli.

bebek-kıyafet-renkleri

Ebeveynin zevkine ve diğer kıyafetlerine uygun

Bebek kıyafetleri için renk önerileri bizim bahsettiklerimizin yanı sıra ebeveynin seçeceği zevkine uygun seçenekler de olmalı. Bu anlamda bebeğin sahip olduğu diğer kıyafetlere göre uyum sağlamalı. Bu anlamda bebeğinize giydireceğiniz renkler sizin kişisel zevklerinizi yansıtır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ