Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Hamilelik haberini alan, anne – baba olacağını öğrenen, bebek bekleyen çiftlerin ilk ve en önemli düşüncesi hiç şüphesiz bebeğin erkek mi kız mı olduğudur. Bunun öğrenilmesinin arkasından bir başka telaş sarar insanları;

bebek-odasi-dekorasyonu

BEBEK ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALI ??

Mama, bebek arabası, bez, kıyafet, banyo malzemeleri, biberon, emzik v.b. derken bebeğinizin ihtiyaç listesi uzayıp gider. Her anne baba çocuğu için en iyisini, en güzelini ve en kalitelisini ister kuşkusuz. Bunun için de daha hamilelik döneminden itibaren aile bütçesinin el verdiği ölçüde en iyi ve en güzelini hayatlarına dahil etmek için çalışıp çabalarlar.

bebek-odasi-dekorasynlari

Sağlam, kullanışlı bir bebek arabası, kalilteli bir mama, kaliteli ve uzun ömürlü olabilecek giysiler derken herşeyin mükemmel ve isteğe göre olması öncelikli düşüncedir.

Bütün bunların dışında ebeveynleri telaşlandıran, uzun uzun düşünmelerine neden olan bir başka durum da BEBEK ODASI NASIL OLMALI düşüncesidir. Peki bir bebek odası nasıl olmalıdır, bu konuda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.

bebek

Bebek odası’na karar verirken herşeyden önce bebeğimizin kız yada erkek olmasıyla bağlantılı olarak renk seçimini yapmaktır. BEBEK ODASI DEKORASYONU oluştururken

cicili bicili, gereksiz süslemelerin olduğu eşyalara yoğunlaşmaktansa, daha sade, karmaşadan uzak renk ve model seçenekleri tercih etmek en iyisi olacaktır elbette. Bunun yanı sıra bebeğimizin rahat ve güvenli bir ortamda büyümesi ve iyi bir yaşam alanına sahip olması için güvenliğe yönelik uygulamalar da tercih edilmelidir. Ayrıca hazırlayacağımız oda gündüz iyi ışık alan, gece ise iyi bir şekilde aytınlatılmış olmalıdır. Bunun yanı sıra renk karmaşasından uzak durulmalı ve doğru renk seçimi yapılmalıdır. Çünkü karmaşık renklerin olduğu bir  ortam, bebeğimizin huzursuz olmasına yol açmaktadır.

bebek-odalari

Bebek Odası Dekorasyonu oluşturmak ayrı bir zaman, emek ve sabır isteyen bir konudur. Bu tüm ebeveynler tarafından kabul edilen bir durumdur. Bebeğin beşiği, halısı, dolabı, şifon yeri, komidini v.b. hepsi ayrı ayrı düşünülmesi gereken, seçimi oldukça önem taşıyan ürünlerdir. Bu konuda önemli olan kendi düşüncemiz, kendi fikrimiz ve tercihlerimiz olsa da, iyi bir araştırma yapılmalı, mobilyacılardan, üreticilerden yardım istenmeli, acele karar verilmemelidir.

Sizler de hayatınızın en değerli varlığı olan çocuğunuzun aileye katılacağı bu önemli, güzel ama bir o kadar da zor dönemde tercihlerinizi iyi yapmalı, dikkat edilmesi gerekenleri iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Ve BEBEK ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALI sorusuna en iyi ve en güzel cevabı verecek seçimler yapmalısınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ